Մարզիկ-զինծառայողները վերադարձել են ոսկե մեդալներով և գավաթներով
29 Նոյեմբերի, 2021 15:53Նոյեմբերի 26-ին Հայրենիք է վերադարձել զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի 35-րդ առաջնությանը մասնակցած ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը։
ՀՀ պատվիրակության կազմում ընդգրկված ըմբիշները պայքարել են գրեթե բոլոր քաշային կարգերում։
Զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի 35-րդ առաջնության արդյունքներով, ընդհանուր առմամբ հայ ըմբիշները նվաճել են 3 ոսկե, 4 արծաթե, 6 բրոնզե մեդալ, թիմային հաշվարկում՝ 2 գավաթ։ Ե՛վ հունահռոմեական, և՛ ազատ ոճի ըմբշամարտերի արդյունքներով հայկական թիմը գրավել է 3-րդ տեղը՝ զիջելով Ռուսաստանի Դաշնության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության թիմերին։

The military athletes returned with gold medals and cups
29 November, 2021 15:53On November 26, the delegation of the RA Ministry of Defense, which participated in the 35th World Military Wrestling Championship, returned to the Homeland.
The wrestlers included in the RA delegation competed in almost all weight categories.
According to the results of the 35th World Military Wrestling Championship, in general, the Armenian wrestlers won 3 gold, 4 silver, 6 bronze medals, 2 cups in the team event. As a result of both Greco-Roman and freestyle wrestling, the Armenian team took the 3rd place, losing to the teams of the Russian Federation and the Islamic Republic of Iran.