Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել
22 Նոյեմբերի, 2021 18:45ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի հետ։
ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը, հանձնարարել հատուկ ուշադրություն դարձնել զինված ուժերի մարտունակության բարձրացման, ձմեռային պայմաններում ծառայության կազմակերպման ընթացիկ խնդիրներին և ձմեռային զորակոչին վերաբերող հարցերին։ Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն անդրադարձել է նաև պահեստազորայինների եռամսյա վարժական հավաքներին՝ բարձր գնահատելով դրանց ընթացքն ու արդյունքները։
Խորհրդակցության ավարտին ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետն ըստ առաջնահերթությունների խնդիրներ է առաջադրել համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարներին։

The Head of the General Staff of the Armed Forces held a working consultation
22 November, 2021 18:45Head of the General Staff of the RA Armed Forces, lieutenant general Artak Davtyan held a working consultation with the leadership of the Armed Forces and General Staff of the Armed Forces.
The Head of the General Staff of the Armed Forces presented the situation on the Armenian-Azerbaijani border, instructed to pay special attention to the current issues of increasing the combat effectiveness of the Armed Forces, organization of service in winter conditions, and issues related to winter conscription. Lieutenant general Artak Davtyan referred to the three-month training gatherings of the reservists, highly appreciating their process and results.
At the end of the consultation, the Head of the General Staff of the Armed Forces presented tasks to the heads of the relevant subdivisions according to priorities.