18 Նոյեմբերի, 2021 10:14Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, նոյեմբերի 17-ին, ՌԴ հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի միջնորդությամբ, հատուկ չվերթով Բաքվից Երևան էր տեղափոխվել նոյեմբերի 16-ի ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով ծավալված մարտերի մասնակից ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողի մարմին։
Պարզվել է զինծառայողի ինքնությունը. 1990թ. ծնված, ավագ լեյտենանտ Տարոն Ջիվանի Սահակյան։ Մարտերի արդյունքում անհետ կորած զինծառայողների հայտնաբերման, ինչպես նաև գերեվարվածների վերադարձի շուրջ աշխատանքները շարունակվում են, դրանց ընթացքի վերաբերյալ պաշտպանության նախարարությունը պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով։
Նոյեմբերի 17-ի ուշ երեկոյան ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները անկանոն կրակ են բացել Տավուշի մարզի հայ-ադրբեջանական սահմանի որոշ ուղղություններով։ Պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է։
Նոյեմբերի 18-ի ժամը 10։00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է։

18 Ноября, 2021 10:14Как уже сообщалось, 17 ноября при посредничестве заместителя командующего Южным военным округом РФ, генерал-лейтенанта Рустама Мурадова специальным рейсом из Баку в Ереван доставлено тело военнослужащего Вооруженных сил РА, участвовавшего в боях, развернутых 16 ноября в результате азербайджанской провокации.
Выяснена личность военнослужащего - старший лейтенант Тарон Дживанович Саакян, 1990 г.р.. Работы по поиску пропавших без вести военнослужащих в результате боев, а также по возвращению пленных продолжаются, Министерство обороны будет регулярно выступать с сообщениями об их продвижении.
Поздно вечером 17 ноября подразделения Вооруженных сил Азербайджана открыли беспорядочный огонь по некоторым направленияи армяно-азербайджанской границы в Тавушской области. Ответными действиями огонь противника был подавлен.