5 Նոյեմբերի, 2021 17:11Նոյեմբերի 5-ին N զորամիավորումում ամփոփվել են 2021 թ. ուսումնական տարվա 3-րդ եռամսյակի արդյունքներն ու նախանշվել հետագա անելիքները։
Զորամիավորման հրամանատարի տեղակալներն ու ստորաբաժանումների հրամանատարները զեկուցել են մարտական պատրաստության, մարտական հերթապահության կազմակերպման, զինվորական կարգապահության, թիկունքի ու տեխնիկական ծառայությունների վիճակի և այլ հարցերի վերաբերյալ։ Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել առկա խնդիրներին ու բացթողումներին, քննարկվել են դրանց լուծման հնարավոր ուղիները:
Զորամիավորման հրամանատարն ամփոփել է խորհրդակցության արդյունքները, տվել հանձնարարականներ և սահմանել դրանց կատարման ժամկետները։ Լավագույն զինծառայողներն արժանացել են խրախուսական պարգևների։

5 November, 2021 17:11On November 5, in army corps N the results of the 3rd quarter of the 2021 academic year were summed up and further activities were outlined.
The deputy commanders of the army corps and the commanders of the subdivisions reported on combat readiness, organization of combat duty, military discipline, condition of the rear and technical services, and other issues. Special attention was paid to the existing problems and omissions, and possible ways to solve them were discussed.
The commander of the army corps summed up the results of the consultation, gave instructions and set the terms for their implementation. The best servicemen were awarded incentive awards.