Հայաստանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարները քննարկել են համագործակցության ծրագրերը
2 Նոյեմբերի, 2021 17:07ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում Վրաստանի պաշտպանության նախարարի դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո կայացել է երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարների առանձնազրույցը, որին հաջորդել է հանդիպումն ընդլայնված՝ պատվիրակությունների կազմով:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը, ողջունելով հյուրին, ներկայացրել է իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանին։ Քննարկման ընթացքում երկուստեք կարևորվել է տարածաշրջանում լիարժեք խաղաղության հաստատման և կայուն զարգացման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգային հիմնախնդիրների, ինչպես նաև պաշտպանական ոլորտում երկու երկրների համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցերի:
Այցի շրջանակում Վրաստանի պաշտպանության նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեի գլխավորած պատվիրակությունն այցելելու է նաև Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր` հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության սրբադասված նահատակների հիշատակին:

Министры обороны Армении и Грузии обсудили программы сотрудничества
2 Ноября, 2021 17:072 ноября в Армению с двухдневным официальным визитом прибыла делегация во главе с министром обороны Грузии Джуаншером Бурчуладзе.
После официальной церемонии встречи министра обороны Грузии в административном комплексе МО РА состоялась беседа между главами оборонных ведомств двух стран, за которой последовала встреча в расширенном формате с составами делегаций.
Приветствуя гостя, министр обороны РА представил ситуацию на армяно-азербайджанской границе. В ходе обсуждения обе стороны подчеркнули необходимость установления полного мира и устойчивого развития в регионе.
В ходе встречи также были затронуты вопросы международной и региональной безопасности, а также ряд вопросов, связанных с сотрудничеством двух стран в сфере обороны.
В рамках визита в Армению глава Минобороны Грузии посетит также мемориальный комплекс Цицернакаберд, посвящённый жертвам Геноцида армян.