Հայաստանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարները քննարկել են համագործակցության ծրագրերը
2 Նոյեմբերի, 2021 17:07ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում Վրաստանի պաշտպանության նախարարի դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո կայացել է երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարների առանձնազրույցը, որին հաջորդել է հանդիպումն ընդլայնված՝ պատվիրակությունների կազմով:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը, ողջունելով հյուրին, ներկայացրել է իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանին։ Քննարկման ընթացքում երկուստեք կարևորվել է տարածաշրջանում լիարժեք խաղաղության հաստատման և կայուն զարգացման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգային հիմնախնդիրների, ինչպես նաև պաշտպանական ոլորտում երկու երկրների համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցերի:
Այցի շրջանակում Վրաստանի պաշտպանության նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեի գլխավորած պատվիրակությունն այցելելու է նաև Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր` հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության սրբադասված նահատակների հիշատակին:

The Defence Ministers of Armenia and Georgia discussed cooperation programms
2 November, 2021 17:07After the official welcoming ceremony of the Minister of Defence of Georgia in administrative complex of the Ministry of Defence, a private conversation took place between the heads of the defence ministries of the two countries, which was followed by an extended meeting with the delegations.
Welcoming the guest, the RA Minister of Defence presented the situation on the Armenian-Azerbaijani border. During the discussion, both sides stressed the need for full peace and sustainable development in the region.
During the meeting, they also touched upon international and regional security issues, as well as a number of issues related to the cooperation between the two countries in the field of defence.
Within the framework of the visit, the delegation led by the Minister of Defence of Georgia Juansher Burchuladze will also visit the Armenian Genocide Memorial to pay tribute to the memory of the victims of the Armenian Genocide.