ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցչին
21 Հոկտեմբերի, 2021 18:41Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինա Պիրիսին:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է Արցախում ռազմական գործողությունների դադարեցումից հետո ստեղծված անվտանգային իրավիճակը և առկա սպառնալիքները, նշել Արցախի դեմ սանձազերծված 44-օրյա պատերազմում ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրի` Թուրքիայի դերակատարության մասին, ինչը նվազեցրել է տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության պահպանման գործում ՆԱՏՕ-ի հանդեպ վստահությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը և Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցության հեռանկարներին առնչվող հարցեր:

The RA Minister of Defence received the Special Representative of the NATO Secretary General
21 October, 2021 18:41On October 21, Armenian Defence Minister Arshak Karapetyan received NATO Secretary General's Special Representative for the Caucasus and Central Asia Javier Kolomina Piris.
During the meeting, the RA Defence Minister presented the security situation in Artsakh after the cessation of hostilities, the existing threats, noted the role of NATO member Turkey in the 44-day war against Artsakh, which reduced NATO's confidence in maintaining stability and peace in the region.
The interlocutors also discussed issues related to regional security and the prospects of Armenia-NATO cooperation.