Արշակ Կարապետյանը հանդիպել է սփյուռքահայ բարերարներին
8 Հոկտեմբերի, 2021 18:08Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է սփյուռքահայ բարերարների, որոնք պաշտպանական գերատեսչությանը, ինչպես նաև արտակարգ իրավիճակների և շրջակա միջավայրի նախարարություններին, թեթև ամենագնացների խմբաքանակ են նվիրել:
Ողջունելով հյուրերին՝ Արշակ Կարապետյանը հավաստիացրել է, որ թեպետ արվում է առավելագույնը` զինված ուժերն օր առաջ անհրաժեշտ ավտոտեխնիկայով համալրելու համար, այնուհանդերձ, Հայրենիքի պաշտպանության գործին աջակցելու պատրաստակամության այսպիսի դրսևորումները ողջունելի են և, միևնույն ժամանակ, ամրապնդում են բանակ-հասարակություն կապը։
Զինված ուժերին ցուցաբերած շարունակական աջակցության համար, պաշտպանության նախարարի հրամանով, սփյուռքահայ բարերարները պարգևատրվել են «Ռազմական համագործակցության համար» մեդալով:

Аршак Карапетян встретился с благотворителями из диаспоры
8 Октября, 2021 18:08Министр обороны Армении Аршак Карапетян 8 октября встретился с группой благотворителей из диаспоры, которые передали партию легких внедорожников Минобороны, МЧС и министерству окружающей среды.
Как отметил в ходе встречи Карапетян, хотя делается все возможное для пополнения ВС автомобильной техникой, тем не менее, подобные инициативы, направленные на содействие защите Родины, похвальны, а также укрепляют связи между армией и обществом.
За постоянное содействие Вооруженным Силам Армении приказом министра обороны благотворители были награждены медалью "За военное сотрудничество".