Արշակ Կարապետյանը հանդիպել է սփյուռքահայ բարերարներին
8 Հոկտեմբերի, 2021 18:08Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է սփյուռքահայ բարերարների, որոնք պաշտպանական գերատեսչությանը, ինչպես նաև արտակարգ իրավիճակների և շրջակա միջավայրի նախարարություններին, թեթև ամենագնացների խմբաքանակ են նվիրել:
Ողջունելով հյուրերին՝ Արշակ Կարապետյանը հավաստիացրել է, որ թեպետ արվում է առավելագույնը` զինված ուժերն օր առաջ անհրաժեշտ ավտոտեխնիկայով համալրելու համար, այնուհանդերձ, Հայրենիքի պաշտպանության գործին աջակցելու պատրաստակամության այսպիսի դրսևորումները ողջունելի են և, միևնույն ժամանակ, ամրապնդում են բանակ-հասարակություն կապը։
Զինված ուժերին ցուցաբերած շարունակական աջակցության համար, պաշտպանության նախարարի հրամանով, սփյուռքահայ բարերարները պարգևատրվել են «Ռազմական համագործակցության համար» մեդալով:

8 October, 2021 18:08On October 8, Arshak Karapetyan, the Minister of Defence of Armenia received the benefactors of the Armenian Diaspora in the administrative complex of the ministry, they donated a batch of light SUVs to the defence ministry, as well as the ministries of the Emergency Situations and Environment.
Greeting the guests, Arshak Karapetyan assured that even though the most is done to equip the Armed Forces with the necessary vehicles, however such manifestations of readiness to support the defense of the homeland are welcome and at the same time strengthen the army-society connection.
For the continuous support to the Armed Forces, by the order of the Defence Minister, the benefactors were awarded with the “For Strengthening Cooperation” medal.
The departmental medals were handed to the benefactors by the Deputy Defence Minister Arman Sargsyan.