Մեկնարկել է «Պետական և ռազմական կառավարում» մասնագիտությամբ մագիստրոսական կրթական ծրագիրը
1 Հոկտեմբերի, 2021 18:45Հոկտեմբերի 1-ին ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում տեղի է ունեցել «Պետական և ռազմական կառավարում» մասնագիտությամբ մագիստրոսական ծրագրի մեկնարկը։
ՊԱՀՀ-ի մագիստրոսական կրթական ծրագիրը նպատակ ունի զարգացնել ուսումնառողների ռազմավարական և քննադատական մտածողությունը, ինչպես նաև կատարելագործելու նրանց ռազմագիտական ու վերլուծական կարողությունները մասնագիտական գործունեության ոլորտում։
ՊԱՀՀ-ի պետ, գեներալ-մայոր Գենադի Տավարածյանը շնորհավորել է ուսումնառողներին մագիստրոսական ծրագրի մեկնարկի առթիվ և մաղթել նրանց հաջողություններ։

Стартовала магистерская образовательная программа по специальности «Государственное и военное управление»
1 Октября, 2021 18:451 октября в Национальном оборонном исследовательском университете Министерства обороны РА состоялся старт магистерской программы по специальности «Государственное и военное управление».
Магистерская образовательная программа НОИУ направлена на развитие стратегического и критического мышления студентов, а также на совершенствование их военных и аналитических навыков в области профессиональной деятельности.
Глава НОИУ, генерал-майор Геннадий Таварацян поздравил студентов со стартом магистерской программы и пожелал успехов.