Մեկնարկել է «Պետական և ռազմական կառավարում» մասնագիտությամբ մագիստրոսական կրթական ծրագիրը
1 Հոկտեմբերի, 2021 18:45Հոկտեմբերի 1-ին ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում տեղի է ունեցել «Պետական և ռազմական կառավարում» մասնագիտությամբ մագիստրոսական ծրագրի մեկնարկը։
ՊԱՀՀ-ի մագիստրոսական կրթական ծրագիրը նպատակ ունի զարգացնել ուսումնառողների ռազմավարական և քննադատական մտածողությունը, ինչպես նաև կատարելագործելու նրանց ռազմագիտական ու վերլուծական կարողությունները մասնագիտական գործունեության ոլորտում։
ՊԱՀՀ-ի պետ, գեներալ-մայոր Գենադի Տավարածյանը շնորհավորել է ուսումնառողներին մագիստրոսական ծրագրի մեկնարկի առթիվ և մաղթել նրանց հաջողություններ։

The master's educational program in the specialty "State and military administration" has started
1 October, 2021 18:45On October 1, at the National Defence Research University of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia, the start of the master's program in the specialty "State and Military Administration" took place.
The NDRU master's educational program is aimed at developing students' strategic and critical thinking, as well as improving their military and analytical skills in the field of professional activity.
The head of NDRU, major general Gennady Tavaratsyan congratulated the students on the start of the master's program and wished them success.