ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Իրանի դեսպանին
1 Հոկտեմբերի, 2021 17:16Հոկտեմբերի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանում ԻԻՀ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Բահման Սադեղինը:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է իրավիճակը տարածաշրջանում, կարևորել Իրանի դերակատարությունը տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործում։
Կողմերը քննարկել են նաև հայ-իրանական համագործակցության խորացմանը և տարածաշրջանային խնդիրներին առնչվող այլ հարցեր:

Министр обороны РА встретился с послом Ирана
1 Октября, 2021 17:161 октября министр обороны РА Аршак Карапетян в административном комплексе Министерства обороны принял чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Аббаса Бадахшана Зохури.
Во встрече также принял участие военный атташе посольства Ирана в Армении, полковник Бахман Садегин.
В ходе встречи министр обороны РА представил ситуацию в регионе, подчеркнул роль Ирана в обеспечении региональной безопасности.
Стороны также обсудили вопросы по углублению армяно-иранского сотрудничества и другие вопросы, связанные с региональными проблемами.