ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Իրանի դեսպանին
1 Հոկտեմբերի, 2021 17:16Հոկտեմբերի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանում ԻԻՀ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Բահման Սադեղինը:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է իրավիճակը տարածաշրջանում, կարևորել Իրանի դերակատարությունը տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործում։
Կողմերը քննարկել են նաև հայ-իրանական համագործակցության խորացմանը և տարածաշրջանային խնդիրներին առնչվող այլ հարցեր:

The RA Minister of Defence met with the ambassador of Iran
1 October, 2021 17:16On October 1, RA Minister of Defence Arshak Karapetyan at the administrative complex of the Ministry of Defence received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia Abbas Badakhshan Zohouri. The military attaché of the Iranian Embassy in Armenia, colonel Bahman Sadeghin also took part in the meeting.
During the meeting, the RA Minister of Defence presented the situation in the region, stressed the role of Iran in ensuring regional security.
The parties also discussed the deepening of the Armenian-Iranian cooperation and other issues related to regional issues.