23 Սեպտեմբերի, 2021 23:00
Սեպտեմբերի 23-ին ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի Ռազմավարական առաջնորդության և կառավարման հետազոտությունների կենտրոնի կողմից կազմակերպվել էր «ՀՀ պետական կառավարման հիմնախնդիրները արդի պայմաններում» խորագրով գիտաժողով՝ նվիրված ՀՀ անկախության 30-ամյակին:
Ներկա էին հրավիրյալ մասնագետներ տարբեր գիտակրթական հաստատություններից, ինչպես նաև ՊԱՀՀ-ի ղեկավար և պրոֆեսորադասախոսական կազմը, ՊԱՀՀ-ի «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման կրթական ծրագրի ուսումնառողները:
Գիտաժողովի ընթացքում ծավալվել է մասնագիտական արդյունավետ քննարկում, մասնակիցների կողմից հնչած բազմաթիվ հարցերին բանախոսների կողմից տրվել են բովանդակալից պատասխաններ:

В НОИУ прошла конференция на тему «Проблемы государственного управления РА в современных условиях», посвященная 30-летию независимости РА
23 Сентября, 2021 23:00
23 сентября Центр стратегического лидерства и управленческих исследований Национального оборонно-исследовательского университета Министерства обороны РА организовал конференцию на тему «Проблемы государственного управления РА в современных условиях», посвященную 30-летию независимости РА.
Присутствовали приглашенные специалисты из различных научных и учебных учреждений, а также начальник НОИУ, профессорско-преподавательский состав, слушатели ведомственного академического курса переподготовки программы НОИУ «Военная безопасность государства».
В ходе конференции развернулась продуктивная профессиональная дискуссия, и спикеры ответили на вопросы участников.