15 Սեպտեմբերի, 2021 17:45Սեպտեմբերի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում կայացել է ֆինանսաբյուջետային խնդիրներին նվիրված աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ընթացիկ տարվա ֆինանսաբյուջետային ծախսերի կատարողականի վերստուգման նպատակով:
Հանդիպմանը քննարկվել է նաև պաշտպանական գերատեսչության 2022 թվականի բյուջեի պլանավորման գործընթացը, կատարվել են որոշակի ճշգրտումներ: Ոլորտի պատասխանատուներն ընդգծել են, որ վերջին տարիներին զինված ուժերում նվազել են ֆինանսական հոսքերի հետ կապված կոռուպցիոն ռիսկերը, միաժամանակ ամրապնդվել են գնումների գործընթացի ապագաղտնիացումն ու թափանցիկությունը:

Working consultation
15 September, 2021 17:45On September 15, the RA Ministry of Defence held a working consultation dedicated to financial and budgetary issues to review the performance of the current year's financial and budget expenditures.
The meeting also discussed the process of planning the 2022 budget of the Ministry of Defence, some adjustments were made. The responsible of the sector stressed that in recent years, corruption risks associated with financial flows have decreased in the armed forces, while at the same time the declassification and transparency of the procurement process has been strengthened.