Սպայական ուսադիրներ՝ ռազմական ուսումնական հաստատությունների շրջանավարտներին
10 Սեպտեմբերի, 2021 17:39Սեպտեմբերի 10-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում վիճակահանության սկզբունքով տեղի է ունեցել ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական և Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանների զինվորական պատրաստության դասընթացներում ընդգրկված և 2020/2021 ուսումնական տարում Հայաստանի բարձրագույն ուսումնական հաստատություններն ավարտած, ԶՈՒ զորակոչված երիտասարդների ծառայության վայրի ընտրության և համապատասխան սպայական պաշտոնների նշանակման գործընթացը։
Շնորհավորելով նորընծա սպաներին զինվորական պատրաստության դասընթացները հաջողությամբ ավարտելու և լեյտենանտի ուսադիրներ ստանալու կապակցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ նրանցից յուրաքանչյուրը լինելու է սպայի պատվաբեր առաքելության կրող և ամենայն պատասխանատվությամբ է կատարելու իր առջև դրված խնդիրները, նոր լիցք ու նոր որակ հաղորդելով բանակի մարտունակությանը։

Офицерские погоны для выпускников военных учебных заведений
10 сентября в административном комплексе Министерства обороны РА по принципу жеребьевки был проведен процесс выбора места службы и назначения соответствующих офицерских должностей призванных в ВС юношей, вовлеченных в курсы военной подготовки Военного университета МО имени Вазгена Саргсяна и Военного-авиационного университета имени Арменака Ханперянца и окончивших высшие учебные заведения Армении в 2020/2021 учебном году.
Поздравив новых офицеров с успешным прохождением курсов военной подготовки и получением погонов лейтенанта, заместитель министра обороны РА Арман Саргсян выразил надежду, что каждый из них будет носителем почетной миссии офицера, ответственно выполнит поставленные перед ним задачи, придав новый импульс и новое качество боеспособности армии.