Սպայական ուսադիրներ՝ ռազմական ուսումնական հաստատությունների շրջանավարտներին
10 Սեպտեմբերի, 2021 17:39Սեպտեմբերի 10-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում վիճակահանության սկզբունքով տեղի է ունեցել ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական և Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանների զինվորական պատրաստության դասընթացներում ընդգրկված և 2020/2021 ուսումնական տարում Հայաստանի բարձրագույն ուսումնական հաստատություններն ավարտած, ԶՈՒ զորակոչված երիտասարդների ծառայության վայրի ընտրության և համապատասխան սպայական պաշտոնների նշանակման գործընթացը։
Շնորհավորելով նորընծա սպաներին զինվորական պատրաստության դասընթացները հաջողությամբ ավարտելու և լեյտենանտի ուսադիրներ ստանալու կապակցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ նրանցից յուրաքանչյուրը լինելու է սպայի պատվաբեր առաքելության կրող և ամենայն պատասխանատվությամբ է կատարելու իր առջև դրված խնդիրները, նոր լիցք ու նոր որակ հաղորդելով բանակի մարտունակությանը։

Officer's shoulder straps for graduates of military educational institutions
10 September, 2021 17:39On September 10, in the administrative complex of the RA Ministry of Defence, the process of choosing a place of service and appointing the appropriate officer positions of graduates who were drafted into the Armed Forces, who were involved in the military training courses of the Vazgen Sargsyan Military University of the Ministry of Defense and the Armenak Khanperyants Military Aviation University and who graduated from higher education institutions of Armenia in the 2020/2021 academic year.
Congratulating the new officers on the successful completion of the military training courses and receiving the lieutenant's shoulder straps, RA Deputy Defence Minister Arman Sargsyan expressed the hope that each of them will be the bearer of the officer's honorary mission, will responsibly fulfill the tasks assigned to him, giving a new impetus and a new quality to the army's combat capability.