ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Արցախում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատարին
9 Սեպտեմբերի, 2021 12:46Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանական հարցերով կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովը:
Հանդիպման սկզբին ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է գեներալ-մայոր Միխայիլ Կոսոբոկովին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել խաղաղապահ առաքելության ընթացքում:
Արշակ Կարապետյանը շնորհավորել է նաև գնդապետ Դմիտրի Օվչարովին՝ ՌԴ 102-րդ ռազմական բազայի հրամանատարի պաշտոնում նշանակվելու առիթով և կարևորել Հայաստանի տարածքում տեղակայված ռուսաստանյան ստորաբաժանման դերն ու նշանակությունը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի Դաշնության ջանքերը՝ ուղղված տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրավիճակի կայունացմանը, ինչպես նաև Արցախում իրականացվող ՌԴ խաղաղապահ առաքելության ընթացքն ու արդյունավետությունը։

Министр обороны РА принял новоназначенного командующего миротворческими силами Российской Федерации в Арцахе
9 Сентября, 2021 12:46Во встрече также принял участие атташе по вопросам обороны посольства РФ в Армении, полковник Игорь Щербаков.
В начале встречи министр обороны РА поздравил генерал-майора Михаила Кособокова с вступлением в должность и пожелал ему успехов в миротворческой миссии.
Аршак Карапетян поздравил также полковника Дмитрия Овчарова с назначением на должность командующего 102-й российской военной базой и подчеркнул роль и значение российского подразделения, дислоцированного на территории Армении.
Глава оборонного ведомства высоко оценил усилия Российской Федерации по стабилизации военно-политической ситуации в регионе, а также ход и эффективность российской миротворческой миссии в Арцахе.