1 Սեպտեմբերի, 2021 18:04
Սեպտեմբերի 1-ին ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում հանդիսավոր արարողությամբ մեկնարկել է «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման չորրորդ հոսքի դասընթացը։
Միջոցառմանը ներկա էին ՊԱՀՀ-ի ղեկավար և պրոֆեսորադասախոսական կազմերը, դասընթացի ուսումնառողները:
Դասընթացի ծրագիրը մշակվել է ՊՆ ՊԱՀՀ-ում՝ համալսարանի առաքելությանը և նպատակներին համապատասխան կրթության իրականացման համար: Այն միտված է ուսումնառողների ռազմավարական և քննադատական մտածողության ու պետության անվտանգության մտավոր ներուժի, ռազմագիտավերլուծա­կան, կառավարչական կարողությունների կատարելագործմանը և ռազմավարական մակարդակում դրանք կիրառելու անհրաժեշտ հմտությունների զարգացմանը:
Դասընթացի շրջանակում ուսումնառողներին փոխանցվում են պետության ռազմական անվտանգության համակարգի վերաբերյալ համալիր գիտելիքներ:
ՊԱՀՀ-ի պետ, գեներալ-մայոր Գենադի Տավարածյանը շնորհավորել է ուսումնառողներին ՊԱՀՀ-ի դասընթացի մեկնարկի առթիվ եւ հաջողություն մաղթել նրանց ուսումնառության մեջ:

The 4th stream of the departmental academic retraining course has started at NDRU
1 September, 2021 18:04The event was attended by the management and teaching staff of NDRU, course participants.
The course program was developed at the NDRU of Ministry of Defense for the implementation of education in accordance with the mission and goals of the University. It is aimed at improving students' strategic and critical thinking and improving the mental potential of state security, military analytical and managerial abilities of students, as well as developing the necessary skills for their application at the strategic level.
The course provides students with a comprehensive knowledge of the state military security system.
The head of the NDRU, Major General Gennady Tavaratsyan congratulated the students on the start of the NDRU course and wished them success in their studies.