Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Չինաստանի դեսպանին
30 Օգոստոսի, 2021 18:05Օգոստոսի 30-ին տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի հանդիպումը Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆան Յունի հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ-ում ՉԺՀ դեսպանության պաշտպանական հարցերով ռազմական կցորդ, ավագ գնդապետ Սուն Ցզիլունը և նրա օգնականը:
ՉԺՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանը շնորհավորել է Արշակ Կարապետյանին պաշտպանության նախարարի պաշտոնին նշանակվելու կապակցությամբ և նորանոր հաջողություններ մաղթել պատասխանատու պետական առաքելության մեջ:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը դեսպան Ֆան Յունին տեղեկացրել է տարածաշրջանային իրադրության մասին և ներկայացրել ՀՀ սահմանամերձ շրջաններում վերջին օրերի զարգացումները:
Կողմերը բարձր են գնահատել հայ-չինական փոխգործակցությունը քաղաքական, տնտեսական, հումանիտար, կրթական և այլ ոլորտներում: Քննարկվել է նաև պաշտպանական բնագավառում երկկողմ համագործակցության ընթացքն ու ապագա ծրագրերը:

The Minister of Defence received the Ambassador of China
30 August, 2021 18:05On August 30, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Arshak Karapetyan met with the ambassador extraordinary and plenipotentiary of the People's Republic of China to the Republic of Armenia Fan Yun.
The meeting was also attended by the military attaché for defense of the Chinese Embassy in Armenia, senior colonel Sun Jilun and his assistant.
The ambassador extraordinary and plenipotentiary of the People's Republic of China congratulated Arshak Karapetyan on his appointment as Minister of Defence and wished him new success in his responsible state mission.
During the meeting, the RA Minister of Defence informed ambassador Fan Yun about the regional situation, presented the recent developments in the RA border regions.
The parties praised the Armenian-Chinese cooperation in political, economic, humanitarian, educational and other spheres. The process of bilateral cooperation in the field of defense and future programs were also discussed.