Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Ղազախստանի դեսպանին
27 Օգոստոսի, 2021 19:55Օգոստոսի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին:
Դեսպանը շնորհավորել է Արշակ Կարապետյանին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնն ստանձելու կապակցությամբ` մաղթելով հաջողություններ պատասխանատու պետական առաքելության մեջ:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ՀՀ շուրջ ձևավորված անվտանգային միջավայրը:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-ղազախական համագործակցության, երկու երկրների փոխգործակցության ընդլայնման, ինչպես նաև բազմակողմ ձևաչափերով պլանավորված միջոցառումների իրականացմանն առնչվող հարցեր:

Аршак Карапетян принял посла Казахстана
27 Августа, 2021 19:5527 августа министр обороны РА Аршак Карапетян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан в Республике Армения Болата Иманбаева.
Посол поздравил Аршака Карапетяна со вступлением в должность министра обороны РА, пожелав успехов в выполнении ответственной государственной миссии.
В ходе встречи министр обороны РА представил обстановку безопасности, сформированную вокруг РА.
Обсуждались вопросы, касающиеся армяно-казахстанского сотрудничества в области обороны, расширения сотрудничества между двумя странами, а также вопросы, касающиеся реализации запланированных мероприятий в многостороннем формате.