Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Ղազախստանի դեսպանին
27 Օգոստոսի, 2021 19:55Օգոստոսի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին:
Դեսպանը շնորհավորել է Արշակ Կարապետյանին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնն ստանձելու կապակցությամբ` մաղթելով հաջողություններ պատասխանատու պետական առաքելության մեջ:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ՀՀ շուրջ ձևավորված անվտանգային միջավայրը:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-ղազախական համագործակցության, երկու երկրների փոխգործակցության ընդլայնման, ինչպես նաև բազմակողմ ձևաչափերով պլանավորված միջոցառումների իրականացմանն առնչվող հարցեր:

Arshak Karapetyan received the ambassador of Kazakhstan
27 August, 2021 19:55On August 27, RA Minister of Defence Arshak Karapetyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Armenia Bolat Imanbaev.
The Ambassador congratulated Arshak Karapetyan on assuming the post of the Minister of Defence of the Republic of Armenia, wishing him success in his responsible state mission.
During the meeting, the RA Minister of Defence presented the security environment around Armenia.
Issues related to the Armenian-Kazakh cooperation in the field of defense, the expansion of cooperation between the two countries, as well as issues related to the implementation of the planned events in a multilateral format were discussed.