26 Օգոստոսի, 2021 09:20«Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթի ծրագրի համաձայն՝ ՀՀ ԶՈՒ զորամասերից մեկում անցկացվել է ռազմամասնագիտական «Պրոֆեսիոնալ» մրցաձևի առաջին` «Մարտական պատրաստության համալիր վարժություններ» մրցափուլը: Հայաստանի, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Հունաստանի Հանրապետությունների զինված ուժերի ներկայացուցիչները հաղթահարել են տարբեր նորմացույցների համադրմամբ կահավորված արգելագոտին: Քաթարի թիմը մրցույթին հետևել է դիտորդի կարգավիճակով:
Օգոստոսի 25-ին անցկացվել է «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի ռազմամարզական «Պրոֆեսիոնալ» մրցաձևի «Բուժօգնության կազմակերպում» մրցափուլը: Մասնակիցներն իրականացրել են պայմանական վիրավորների տարհանում մարտադաշտից և ցուցաբերել առաջին բուժօգնություն:
Բոլոր թիմերը ցուցադրել են պատրաստության բարձր մակարդակ, ծավալվել է համառ և թեժ պայքար:
Օգոստոսի 26-ին մասնակիցներն ուժերն են չափելու «Պրոֆեսիոնալ» մրցաձևի «Կողմնորոշում տեղանքում» մրցափուլում: «Մարտական պատրաստության համալիր վարժություններ», «Բուժօգնության կազմակերպում» և «Կողմնորոշում տեղանքում» մրցափուլերի արդյունքների համադրումից հետո հայտնի կդառնա «Պրոֆեսիոնալ» մրցաձևի ընդհանուր հաղթողը:

26 August, 2021 09:20According to the program of the "Warrior of Peace" International Competition, in one of the military units of the Armed Forces of the Republic of Armenia, the first stage of the military-sports competition "Professional" - "Complex exercises on combat readiness" was held. Representatives of the Armed Forces of Armenia, Russia, Belarus, Kazakhstan and Greece overcame the obstacle course equipped with a combination of different norms. The Qatari team followed the competition as an observer.
On August 25, the "Organization of Medical Care" stage of the "Professional" military-sports competition of the " Warrior of Peace " contest was held. The participants evacuated the conventionally wounded from the battlefield and provided first aid.
All the teams showed a high level of readiness, there was a persistent and hot struggle.
On August 26, the participants will measure their strength at the competitive stage "Orientation in the terrain" of the "Professional" competition. The final winner of the "Professional" competition will be announced after comparing the results of the stages "Complex exercises on combat readiness", "Organization of Medical Care" and "Orientation in the terrain".