26 Օգոստոսի, 2021 09:20«Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթի ծրագրի համաձայն՝ ՀՀ ԶՈՒ զորամասերից մեկում անցկացվել է ռազմամասնագիտական «Պրոֆեսիոնալ» մրցաձևի առաջին` «Մարտական պատրաստության համալիր վարժություններ» մրցափուլը: Հայաստանի, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Հունաստանի Հանրապետությունների զինված ուժերի ներկայացուցիչները հաղթահարել են տարբեր նորմացույցների համադրմամբ կահավորված արգելագոտին: Քաթարի թիմը մրցույթին հետևել է դիտորդի կարգավիճակով:
Օգոստոսի 25-ին անցկացվել է «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի ռազմամարզական «Պրոֆեսիոնալ» մրցաձևի «Բուժօգնության կազմակերպում» մրցափուլը: Մասնակիցներն իրականացրել են պայմանական վիրավորների տարհանում մարտադաշտից և ցուցաբերել առաջին բուժօգնություն:
Բոլոր թիմերը ցուցադրել են պատրաստության բարձր մակարդակ, ծավալվել է համառ և թեժ պայքար:
Օգոստոսի 26-ին մասնակիցներն ուժերն են չափելու «Պրոֆեսիոնալ» մրցաձևի «Կողմնորոշում տեղանքում» մրցափուլում: «Մարտական պատրաստության համալիր վարժություններ», «Բուժօգնության կազմակերպում» և «Կողմնորոշում տեղանքում» մրցափուլերի արդյունքների համադրումից հետո հայտնի կդառնա «Պրոֆեսիոնալ» մրցաձևի ընդհանուր հաղթողը:

26 Августа, 2021 09:20
Согласно программе международного конкурса «Воин мира» в одной из воинских частей Вооруженных сил РА прошел первый этап военно-спортивного соревнования «Профессионал» - «Комплексные упражнения по боевой подготовке». Представители Вооруженных сил Армении, России, Беларуси, Казахстана и Греции преодолели оснащенную комбинацией различных норм полосу препятствий. Катарская команда следила за соревнованиями в качестве наблюдателя.
25 августа прошел соревновательный этап «Организация медицинской помощи» военно-спортивного конкурса «Профессионал» конкурса «Воин мира». Участники эвакуировали с поля боя условно раненых и оказали им первую медицинскую помощь.
Все команды показали высокий уровень подготовки, шла упорная и ожесточенная борьба.
26 августа участники померятся силами на соревновательном этапе «Ориентация в местности» конкурса «Профессионал». Итоговый победитель соревнований «Профессионал» будет объявлен после сопоставления результатов этапов «Комплексные упражнения по боевой подготовке», «Организация медицинской помощи» и «Ориентация в местности».