Անցկացվել է «Տեր և տիկին» մրցաձևը
25 Օգոստոսի, 2021 18:42Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանում անցկացվել է «Միջազգային բանակային խաղեր-2021» մրցաշարի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետությունում մեկնարկած «Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթի առաջին՝ գրական-գեղարվեստական «Տեր և տիկին» մրցաձևը:
Հավաքական թիմերի ներկայացուցիչները հանդես են եկել ազգային տարազներով, երաժշտական, պարային և ասմունքի տարբեր կատարումներով: Մշակույթի գործիչներով համալրված հեղինակավոր ժյուրիի գնահատականների համադրումից հետո որոշվել է տվյալ մրցափուլի հաղթողը:
Առաջին տեղում Հայաստանի զինված ուժերը ներկայացնող թիմն է: Մեր մասնակիցներից Հայկ Հակոբյանը և Արմինե Գրիգորյանը անհատական հաշվարկով առաջատարներ են:
Որպես գրական-գեղարվեստական մրցաձևի շարունակություն, մասնակիցները նաև բացազատել են ազգային տաղավարներ, որտեղ ներկայացվել են մշակութային տարբեր ցուցանմուշներ, տվյալ երկրի խոհանոցին բնորոշ կերակրատեսակներ:

The "Cavalier and Madam" contest was held
The first literary-artistic "Cavalier and Madam" contest of the "Warrior of Peace" international competition launched in the Republic of Armenia within the framework of the "International Army Games-2021" tournament was held at the Monte Melkonyan military-sports College.
The representatives of the national teams performed in national costumes, with various performances of music and dance. The winner of the round was determined after comparing the assessments of an authoritative jury composed of cultural figures.
The team representing the Armenian Armed Forces is in the first place. Our participants, Hayk Hakobyan and Armine Grigoryan are leaders by individual count.
As a continuation of the literary-artistic competition, the participants also opened national pavilions, where various cultural exhibits and dishes typical for the cuisine of this country were presented.