Եռամսյա հավաքներին ներկայանալ առանց սմարթֆոնների
24 Օգոստոսի, 2021 13:112021 թվականի օգոստոսի 25-ից մինչև նոյեմբերի 25-ը պահեստազորի առաջին խմբի առաջին կարգում հաշվառված շարքային, ենթասպայական և սպայական կազմերի պահեստազորայինների եռամսյա վարժական հավաքների մասնակիցները, համաձայն «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրենքի պահանջի, հավաքների անցկացման ժամանակահատվածում հանդիսանում են զինծառայողներ, հետևաբար, հավաքների ողջ ժամանակահատվածում պարտավոր են պահպանել օրենսդրական և այլ իրավական ակտերով նախատեսված սահմանափակումները:
Պաշտպանության նախարարությունը եռամսյա հավաքի մասնակիցներին տեղեկացնում եւ հորդորում է. ի թիվս այդ սահմանափակումների, հավաքներին ներկայանալիս իրենց հետ չկրել Аndroid կամ ios օպերացիոն համակարգով աշխատող, նաեւ այլ տիպի՝ նկարահանման, տեղորոշման և համացանցին միանալու հնարավորություններ ունեցող հեռախոսներ:

24 August, 2021 13:11From August 25 to November 25, 2021, the participants of the three-month training gatherings for privates, junior officers and officers, who are registered in the first category of the first reserve group, in accordance with the requirement of the RA Law "On Military Service and the Status of a Serviceman", during the gathering period are considered military personnel, therefore, are obliged to observe the restrictions provided by legislative and other legal acts.
The Ministry of Defence informs and urges the participants of the three-month gatherings: in addition to these restrictions, to appear at the gatherings without smartphones with an operating system, as well as other types of phones with the ability to shoot, locate and connect to the Internet.