Եռամսյա հավաքներին ներկայանալ առանց սմարթֆոնների
24 Օգոստոսի, 2021 13:112021 թվականի օգոստոսի 25-ից մինչև նոյեմբերի 25-ը պահեստազորի առաջին խմբի առաջին կարգում հաշվառված շարքային, ենթասպայական և սպայական կազմերի պահեստազորայինների եռամսյա վարժական հավաքների մասնակիցները, համաձայն «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրենքի պահանջի, հավաքների անցկացման ժամանակահատվածում հանդիսանում են զինծառայողներ, հետևաբար, հավաքների ողջ ժամանակահատվածում պարտավոր են պահպանել օրենսդրական և այլ իրավական ակտերով նախատեսված սահմանափակումները:
Պաշտպանության նախարարությունը եռամսյա հավաքի մասնակիցներին տեղեկացնում եւ հորդորում է. ի թիվս այդ սահմանափակումների, հավաքներին ներկայանալիս իրենց հետ չկրել Аndroid կամ ios օպերացիոն համակարգով աշխատող, նաեւ այլ տիպի՝ նկարահանման, տեղորոշման և համացանցին միանալու հնարավորություններ ունեցող հեռախոսներ:

Явиться на трехмесячные сборы без смартфонов
24 Августа, 2021 13:11С 25 августа по 25 ноября 2021 года участники трехмесячных учебных сборов рядового, младшего офицерского и офицерского составов, состоящие на учете в первой категории первой группы резерва, в соответствии с требованием Закона РА «О военной службе и статусе военнослужащего», в период проведения сборов считаются военнослужащими, следовательно, обязаны соблюдать ограничениям, предусмотренные законодательными и иными правовыми актами.
Министерство обороны информирует и призывает участников трехмесячных сборов: помимо этих ограничений, являться на сборы без смартфонов с операционной системой, а также других типов телефонов с возможностью снимать, определять местоположение и подключаться к Интернету.