Արշակ Կարապետյանը քննարկել է հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերը
23 Օգոստոսի, 2021 20:10Ս.թ օգոստոսի 23-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը ՌԴ Պատրիոտ կենտրոնում մասնակցել է «Արմիա-2021» ռազմաարդյունաբերական ցուցահանդեսի և Միջազգային բանակային խաղերի բացման արարողությանը։
Նույն օրը ՀՀ պաշտպանության նախարարը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել ՌԴ խոշոր ռազմաարդյունաբերական ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։ Արշակ Կարապետյանն, այնուհետև, հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերի ողջ շրջանակը քննարկել է ՌԴ Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրեն Դմիտրի Շուգաևի և Ռոսօբորոնէքսպորտ ընկերության տնօրեն Ալեքսանդր Միխեևի հետ։

23 August, 2021 20:10On August 23, RA Defence Minister Arshak Karapetyan took part in the opening ceremony of the Army-2021 military-industrial exhibition and the International Army Games at the Patriot Center of the Russian Federation.
On the same day, the Minister of Defense of the Republic of Armenia held a number of meetings with the heads of the largest defense-industrial enterprises of the Russian Federation, discussed a number of issues of mutual interest. Then Arshak Karapetyan discussed the whole range of issues of Armenian-Russian military-technical cooperation with Director of the Federal Service for Military-Technical Cooperation of the Russian Federation Dmitry Shugaev and Director of Rosoboronexport Alexander Mikheev.