Արշակ Կարապետյանը քննարկել է հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերը
23 Օգոստոսի, 2021 20:10Ս.թ օգոստոսի 23-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը ՌԴ Պատրիոտ կենտրոնում մասնակցել է «Արմիա-2021» ռազմաարդյունաբերական ցուցահանդեսի և Միջազգային բանակային խաղերի բացման արարողությանը։
Նույն օրը ՀՀ պաշտպանության նախարարը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել ՌԴ խոշոր ռազմաարդյունաբերական ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։ Արշակ Կարապետյանն, այնուհետև, հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերի ողջ շրջանակը քննարկել է ՌԴ Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրեն Դմիտրի Շուգաևի և Ռոսօբորոնէքսպորտ ընկերության տնօրեն Ալեքսանդր Միխեևի հետ։

Аршак Карапетян обсудил вопросы армяно-российского военно-технического сотрудничества
23 августа министр обороны РА Аршак Карапетян в Центре Патриот РФ принял участие в церемонии открытия военно-промышленной выставки «Армия-2021» и Армейских международных игр.
В этот же день министр обороны РА провел ряд встреч с руководителями крупнейших оборонно-промышленных предприятий РФ, обсудил ряд вопросов, представляющих взаимный интерес. Затем Аршак Карапетян обсудил весь комплекс вопросов армяно-российского военно-технического сотрудничества с директором Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству РФ Дмитрием Шугаевым и директором компании «Рособоронэкспорт» Александром Михеевым.