23 Օգոստոսի, 2021 15:39Օգոստոսի 22-ին, ժամը 21։00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող, ավագ լեյտենանտ Արթուր Բորիսի Դավիդյանը, առանց վերադաս հրամանատարության թույլտվության դուրս է եկել մշտական տեղակայման վայրից, ինչից հետո որոշ ժամանակ անց նրա հետ կապը կորել է։
Նախնական տեղեկություններով, ավագ լեյտենանտ Դավիդյանը, վատ տեսանելիության պայմաններում մոլորվել է տեղանքում և հայտնվել ադրբեջանական կողմում։ Անմիջապես մեկնարկել են որոնողա-փրկարարական աշխատանքներ, ռուսական կողմի միջնորդությամբ քայլեր են ձեռնարկվում զինծառայողի՝ ադրբեջանական կողմում հայտնվելը հաստատելու ուղղությամբ։

23 August, 2021 15:39On August 22, at around 21:00, a serviceman of the military unit N of the RA Ministry of Defence, senior lieutenant Artur Boris Davidyan, left the place of permanent deployment without the permission of his superior command, after which the connection with him was lost.
According to preliminary information, senior lieutenant Davidyan got lost in the terrain in poor visibility conditions and appeared on the Azerbaijani side. Search and rescue operations were launched immediately, with the mediation of the Russian side, steps are being taken to confirm the presence of the serviceman on the Azerbaijani side.