23 Օգոստոսի, 2021 13:38«Միջազգային բանակային խաղեր-2021» միջոցառման շրջանակներում կայանալիք «Էլբրուսյան օղակ», «Մարտավարական հրաձիգ», «Միջօրեական», «Վարպետ-զինագործ» մրցաշարերին, «Մշակույթի բանակ» ազգային մշակութային փառատոնին, ինչպես նաև բացման և փակման հանդիսավոր արարողություններին մասնակցելու նպատակով ս.թ. օգոստոսի 20-ից սեպտեմբերի 5-ը Ռուսաստանի Դաշնություն են մեկնել ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները:
«Վարպետ-զինագործ» մրցմանը դիտորդի կարգավիճակով մասնակցելու համար ՀՀ ԶՈՒ ներկայացուցիչները ս.թ. օգոստոսի 30-ին կմեկնեն Իրանի Իսլամական Հանրապետություն:

23 August, 2021 13:38
In order to take part in held within the framework of the International Army Games-2021 Elbrus Ring, Tactical Shooter, Meridian, Gunsmith Master tournaments, the Army of Culture national cultural festival, as well as in the opening and closing ceremonies, from August 20 to September 5 the subdivisions of the Armed Forces of the Republic of Armenia left for the Russian Federation.
On August 30, representatives of the RA Armed Forces will leave for the Islamic Republic of Iran to participate in the Gunsmith Master competition as observers.