23 Օգոստոսի, 2021 13:38«Միջազգային բանակային խաղեր-2021» միջոցառման շրջանակներում կայանալիք «Էլբրուսյան օղակ», «Մարտավարական հրաձիգ», «Միջօրեական», «Վարպետ-զինագործ» մրցաշարերին, «Մշակույթի բանակ» ազգային մշակութային փառատոնին, ինչպես նաև բացման և փակման հանդիսավոր արարողություններին մասնակցելու նպատակով ս.թ. օգոստոսի 20-ից սեպտեմբերի 5-ը Ռուսաստանի Դաշնություն են մեկնել ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները:
«Վարպետ-զինագործ» մրցմանը դիտորդի կարգավիճակով մասնակցելու համար ՀՀ ԶՈՒ ներկայացուցիչները ս.թ. օգոստոսի 30-ին կմեկնեն Իրանի Իսլամական Հանրապետություն:

23 Августа, 2021 13:38С целью принятия участия в проводимых в рамках «Армейских международных игр-2021» турнирах «Эльбрусское кольцо», «Тактический стрелок», «Меридиан», «Мастер-оружейник», национальном культурном фестивале «Армия культуры», а также в церемониях открытия и закрытия с 20 августа по 5 сентября подразделения Вооруженных сил РА отправились в Российскую Федерацию.
Для участия в конкурсе «Мастер-оружейник» в качестве наблюдателей представители Вооруженных Сил РА 30 августа отправятся в Исламскую Республику Иран.