20 Օգոստոսի, 2021 20:38
Օգոստոսի 20-ին պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը և բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Վահագն Խաչատուրյանը ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել են հայրենական ռազմարդյունաբերական ձեռնարկությունների ներկայացուցիչների հետ։
ԶՈՒ ղեկավար կազմի մասնակցությամբ անցկացված հանդիպմանը քննարկվել է կազմակերպությունների կողմից իրականացվող աշխատանքների կատարողականն ու ժամանակացույցը, գնումների և մրցույթների անցկացման գործընթացում առկա խոչընդոտներն ու դրանց լուծմանը միտված օրենսդրական փոփոխությունների անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ավարտին Արշակ Կարապետյանը գնումների գործընթացի համար պատասխանատու պաշտոնյաներին հանձնարարել է բացառել հաջորդ տարվա գնումների ծրագրում անճշտությունների, առավել ևս՝ արհեստական խոչընդոտների հնարավոր առկայությունը։

20 Августа, 2021 20:38
20 августа министр обороны Аршак Карапетян и министр высокотехнологичной промышленности Ваагн Хачатурян в административном комплексе Министерства обороны встретились с представителями отечественных военно-промышленных предприятий.
В ходе встречи с участием руководства Вооруженных Сил обсуждались показатели и график работ, проводимых организациями, существующие препятствия в процессе закупок и проведения тендеров, а также необходимость внесения законодательных изменений, направленных на их решение.
В конце встречи Аршак Карапетян поручил должностным лицам, ответственным за процесс закупок, исключить возможность неточностей, особенно искусственных препятствий в программе закупок на следующий год.