19 Օգոստոսի, 2021 10:08Օգոստոսի 19-ին, ժամը 02։15-ի սահմաններում, հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ԶՈՒ N զորամասի պահպանության տարածքում գտնվող մարտական հենակետում հայտնաբերվել են շարքայիններ, 2002թ. ծնված Մուրադ Աշոտի Մուրադյանի, 2002 թ. ծնված Լևոն Ռաֆաելի Հարությունյանի, և 2002թ. ծնված Գոռ Արտակի Սահակյանի դիերը՝ հրազենային վիրավորումներով։ Դեպքի հանգամանքները պարզվում են։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին։

19 August, 2021 10:08On August 19, at around 2:15 am, at the military base located in the security zone of military unit N of the RA Armed Forces, located in the southeastern direction of the republic, were found the bodies of the privates Murad Ashot Muradyan, born in 2002, Levon Rafael Harutyunyan, born in 2002, Gor Artak Sahakyan, born in 2002, with gunshot wounds. The circumstances of the incident are being clarified.
The Ministry of Defense of the Republic of Armenia shares the grief of the loss and expresses support to the family members, relatives and colleagues of the killed servicemen.