2 Օգոստոսի, 2021 17:04Օգոստոսի 2-ին ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում անցկացվել է զորքերի ծառայության բարելավմանն ուղղված հավաք-խորհրդակցություն։
Հավաք-խորհրդակցության ընթացքում բարձրացվել են զորամասերի ներքին վերակարգերի կազմակերպման, անձնակազմի բարոյահոգեբանական ապահովման, ռուհերում զորքերի ծառայության ուսուցման, պահակային ծառայության օպտիմալացման և այլ խնդիրներ, ներկայացվել են դրանց լուծման հնարավոր ուղիները։ ԶՈւ ԳՇ զորքերի ծառայության վարչության պետ, գնդապետ Ա. Պետրոսյանը տվել է համապատասխան հրահանգներ։
Կայազորային կարգապահական վաշտերի առաջին կիսամյակի արդյունքներով՝ «Օրինակելի ներքին ծառայություն կազմակերպելու համար» մի խումբ զինծառայողներ խրախուսվել են ԳՇ զորքերի ծառայության վարչության պետի շնորհակալագրով:

2 August, 2021 17:04On August 2, a gathering-consultation aimed at improving the service of the troops was held at the Military University after Vazgen Sargsyan.
During the gathering-consultation, issues of organization of internal squads of military units, moral and psychological support of the personnel, training of the military service in military educational institutions, optimization of the guard service and other issues were raised, possible ways of their solution were presented. Head of the Service Department of the General Staff of the Armed Forces, Colonel A. Petrosyan gave relevant instructions.
According to the results of the first half of the garrison disciplinary companies, a group of servicemen were encouraged with a letter of gratitude from the head of the General Staff Troops Service Department to " For the organization of an exemplary internal service".