2 Օգոստոսի, 2021 17:04Օգոստոսի 2-ին ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում անցկացվել է զորքերի ծառայության բարելավմանն ուղղված հավաք-խորհրդակցություն։
Հավաք-խորհրդակցության ընթացքում բարձրացվել են զորամասերի ներքին վերակարգերի կազմակերպման, անձնակազմի բարոյահոգեբանական ապահովման, ռուհերում զորքերի ծառայության ուսուցման, պահակային ծառայության օպտիմալացման և այլ խնդիրներ, ներկայացվել են դրանց լուծման հնարավոր ուղիները։ ԶՈւ ԳՇ զորքերի ծառայության վարչության պետ, գնդապետ Ա. Պետրոսյանը տվել է համապատասխան հրահանգներ։
Կայազորային կարգապահական վաշտերի առաջին կիսամյակի արդյունքներով՝ «Օրինակելի ներքին ծառայություն կազմակերպելու համար» մի խումբ զինծառայողներ խրախուսվել են ԳՇ զորքերի ծառայության վարչության պետի շնորհակալագրով:

2 Августа, 2021 17:042 августа в Военном университете имени Вазгена Саргсяна прошел сбор-совещание, направленный на улучшение службы войск.
В ходе сбора-совещания были подняты вопросы организации внутренних нарядов воинских частей, морально-психологического обеспечения личного состава, обучения военной службе в военно-учебных заведениях, оптимизации караульной службы и другие вопросы, представлены возможные пути их решения. Начальник Управления службы войск Генерального штаба Вооруженных Сил, полковник А. Петросян дал соответствующие поручения.
По результатам первого полугодия гарнизонных дисциплинарных рот, ряд военнослужащих были поощрены благодарственным письмом начальника Управления службы войск Генерального штаба «За организацию образцовой внутренней службы».