28 Հուլիսի, 2021 11:54Հուլիսի 28-ի գիշերը ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից իրականացված սադրանքին դիմակայելու ընթացքում զոհվել են ավագ լեյտենանտ Հայկ Հովհաննեսի Գևորգյանը, շարքային Կորյուն Արայիկի Հարությունյանը և շարքային Դավիթ Գառնիկի Քոչարյանը։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին։
Մարտական գործողությունների ընթացքում հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈՒ երեք զինծառայող։ Նրանց առողջական վիճակի մասին տեղեկատվություն կտրամադրվի քիչ ավելի ուշ։

28 July, 2021On the night of July 28, while resisting a provocation carried out by the Azerbaijani armed forces senior lieutenant Hayk Hovhannes Gevorgyan, private Koryun Arayik Harutyunyan and private Davit Garnik Kocharyan were killed.
The Ministry of Defence of the Republic of Armenia shares the grief of the loss and expresses support to the families of the killed servicemen, relatives and to the colleagues.
Three servicemen of the RA Armed Forces received gunshot wounds during the hostilities. Information about their health condition will be provided a little later.