ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի այցը վերականգնողական կենտրոն
21 Հուլիսի, 2021 16:35ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը ԶՈւ ռազմաբժշկական վարչության պետ, գնդապետ Սահակ Օհանյանի ուղեկցությամբ հուլիսի 20-ին այցելել է «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոն։
Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Արմեն Մուրադյանը հյուրերին ծանոթացրել է կենտրոնի հնարավորություններին, առանձնահատկություններին, բուժման մեթոդներին, ինչպես նաև վիրավոր և հաշմանդամություն ձեռք բերած զինծառայողների սոցիալական աջակցության ծրագրերին։
Ա․ Մուրադյանը ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետին է ներկայացրել համագործակցության ծրագրեր, քննարկվել են առաջիկա անելիքները։
Այցի ավարտին գեներալ-լեյտենանտ Ա․ Դավթյանը «Հայ զինվոր» անվամբ խորհրդանշական հուշանվեր է հանձնել կենտրոնին։

The visit of the Chief of General Staff of the RA Armed Forces to the rehabilitation center
21 July, 2021 16:35On July 20 the Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, Lieutenant General Artak Davtyan accompanied by the Head of the Military Medical Department of the Armed Forces, Colonel Sahak Ohanyan visited the "Soldier's House" rehabilitation center.
Rector of Yerevan State Medical University after Mkhitar Heratsi, Professor Armen Muradyan introduced the guests to the center's capabilities, features, treatment methods, as well as programs for social assistance to disabled servicemen.
A. Muradyan presented to the Chief of the General Staff of the Armed Forces cooperation programs, the upcoming activities were discussed.
At the end of the visit, Lieutenant General A ․ Davtyan handed a symbolic souvenir to the center called "Armenian Soldier".