ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի այցը վերականգնողական կենտրոն
21 Հուլիսի, 2021 16:35ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը ԶՈւ ռազմաբժշկական վարչության պետ, գնդապետ Սահակ Օհանյանի ուղեկցությամբ հուլիսի 20-ին այցելել է «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոն։
Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Արմեն Մուրադյանը հյուրերին ծանոթացրել է կենտրոնի հնարավորություններին, առանձնահատկություններին, բուժման մեթոդներին, ինչպես նաև վիրավոր և հաշմանդամություն ձեռք բերած զինծառայողների սոցիալական աջակցության ծրագրերին։
Ա․ Մուրադյանը ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետին է ներկայացրել համագործակցության ծրագրեր, քննարկվել են առաջիկա անելիքները։
Այցի ավարտին գեներալ-լեյտենանտ Ա․ Դավթյանը «Հայ զինվոր» անվամբ խորհրդանշական հուշանվեր է հանձնել կենտրոնին։

Визит начальника ГШ ВС РА в реабилитационный центр
21 Июля, 2021 16:3520 июля начальник Генерального штаба Вооруженных Сил РА, генерал-лейтенант Артак Давтян в сопровождении начальника Военно-медицинского управления Вооруженных Сил, полковника Саака Оганяна посетил реабилитационный центр «Дом солдата».
Ректор Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци, профессор Армен Мурадян ознакомил гостей с возможностями, особенностями, методами лечения центра, а также программами социальной помощи военнослужащим, ставшим инвалидами.
А. Мурадян представил начальнику Генерального штаба вооруженных сил программы сотрудничества, были обсуждены предстоящие мероприятия.
В завершение визита генерал-лейтенант А. Давтян передал центру символический сувенир под названием «Армянский солдат».