19 Հուլիսի, 2021 20:03Հուլիսի 19-ի երեկոյան ադրբեջանական զինված ուժերը հերթական անգամ սադրիչ գործողությունների են դիմել: Մասնավորապես, ժամը 18:40-ից սկսած, ադրբեջանական ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի արդյունքում ծավալվել է ինտենսիվ փոխհրաձգություն: Հայկական կողմից զոհեր և վիրավորներ չկան:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խստիվ դատապարտում է ադրբեջանական կողմի հերթական սադրանքը և նախազգուշացնում, որ ցանկացած նման գործողություն արժանանալու է հայկական կողմի կոշտ արձագանքին: Իրադրության սրման ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա:

On the evening of July 19, the Azerbaijani armed forces once again resorted to provocative actions. In particular, from 18:40 Azerbaijani subdivisions from different caliber firearms opened fire at the Armenian positions located in the Yeraskh section of the Armenian-Azerbaijani border, as a result of which an intense exchange of fire took place. There are no casualties or wounded on the Armenian side.
The Ministry of Defence of the Republic of Armenia strongly condemns the next provocation of the Azerbaijani side, warns that any such action will receive a tough response from the Armenian side. The entire responsibility for the aggravation of the situation falls on the military-political leadership of Azerbaijan.