13 Հուլիսի, 2021 17:22
Հուլիսի 12-ին, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ վարչակազմակերպչական վարչության իրավաբանական ծառայությունը, գնդապետ Կ. Միրզոյանի ղեկավարությամբ, ԶՈՒ գլխավոր շտաբում կազմակերպել է ԶՈՒ իրավաբանների հավաք:
Կարևորելով 2020 թ. ռազմական գործողությունների ընթացքում ծագած իրավական խնդիրների լուծման ուղիների վերհանումը, ամփոփվել են զորա­միա­վորում­ների, ՌՈՒՀ-երի և կայազոր­ների իրավաբանների 2021 թ. առաջին կիսամյակի ընթացքում կա­տարված աշ­խատանքների արդյունքները: Ներկայացվել է նաև զին­ված ուժերում իրավա­կան աշխատանքների կատարելագործման տեսլականը:
Հավաքի շրջանակում մասնագիտական ստուգարքի միջոցով ստուգվել է ԶՈւ իրավաբանների գիտելիքների իմացությունը։

12 июля Юридическая служба административно-организационного управления Генерального штаба Вооруженных Сил РА, под руководством полковника К. Мирзояна, организовала встречу юристов Вооруженных сил в Генеральном штабе Вооруженных сил.
Обозначив важность выявления путей решения правовых проблем, возникших в ходе боевых действий 2020 года, были подведены итоги работы юристов военно-учебных заведений и гарнизонов в первом квартале 2021 года. Также было представлено видение улучшения правовых работ в Вооруженных Силах.