6 Հուլիսի, 2021 16:34
Հուլիսի 6-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանը գերազանցությամբ ավարտած շրջանավարտների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել հանդիսավոր արարողություն:
Միջոցառմանը ներկա էին ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը, ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալներ և վարչության պետեր:
Ուսումնառության ընթացքում գերազանց առաջադիմություն և բարձր կարգապահություն ցուցաբերած շրջանավարտներին խրախուսելու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարարի անունից հանձնվել են պատվոգրեր և «ՈՒսման գերազանցիկ» հուշամեդալներ: Ավարտին, երկարամյա և անձնուրաց ծառայության համար, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն իր երախտագիտությունն է հայտնել գեներալ-մայորներ Արմեն Վարդանյանին և Իշխան Մաթևոսյանին՝ նրանց հանձնելով պատվոգրեր ու հուշանվերներ:

6 июля в административном комплексе Министерства обороны РА состоялась торжественная церемония с участием выпускников, окончивших Военный университет имени Вазгена Саргсяна с отличием.
На мероприятии присутствовали начальник Генерального штаба Вооруженных Сил, генерал-лейтенант Артак Давтян, заместители начальника Генерального штаба Вооруженных Сил и начальники ведомств.
Для поощрения выпускников, продемонстрировавших отличную успеваемость и высокую дисциплину во время учебы, от имени министра обороны РА были вручены грамоты и памятные медали «Отличник учебы». В завершение генерал-лейтенант Артак Давтян поблагодарил генерал-майоров Армена Варданяна и Ишхана Матевосяна за долгую и самоотверженную службу, вручив им грамоты и памятные медали.