6 Հուլիսի, 2021 16:34
Հուլիսի 6-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանը գերազանցությամբ ավարտած շրջանավարտների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել հանդիսավոր արարողություն:
Միջոցառմանը ներկա էին ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը, ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալներ և վարչության պետեր:
Ուսումնառության ընթացքում գերազանց առաջադիմություն և բարձր կարգապահություն ցուցաբերած շրջանավարտներին խրախուսելու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարարի անունից հանձնվել են պատվոգրեր և «ՈՒսման գերազանցիկ» հուշամեդալներ: Ավարտին, երկարամյա և անձնուրաց ծառայության համար, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն իր երախտագիտությունն է հայտնել գեներալ-մայորներ Արմեն Վարդանյանին և Իշխան Մաթևոսյանին՝ նրանց հանձնելով պատվոգրեր ու հուշանվերներ:

On July 6, a solemn ceremony was held in the administrative complex of the RA Ministry of Defence with the participation of the graduates, who has graduated Vazgen Sargsyan Military University with honours.
The event was attended by the Head of General Staff of the Armed Forces, lieutenant general Artak Davtyan, deputy heads of General Staff of the Armed Forces and heads of departments.
To encourage the graduates who demonstrated excellent academic performance and high discipline during their studies, on behalf of the RA Minister of Defence, diplomas and commemorative medals "Excellence in education" were awarded. In conclusion, Lieutenant general Artak Davtyan thanked Major Generals Armen Vardanyan and Ishkhan Matevosyan for their long and selfless service, handing them with diplomas and commemorative medals.