ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է Էրեբունի օդանավակայան
29 Հունիսի, 2021 19:19Հունիսի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է Էրեբունի օդանավակայան, որտեղ ՀՀ ԶՈՒ ավիացիայի վարչության պետ, գնդապետ Գագիկ Ասլանյանն ու ռուսական ռազմաբազայի հրամանատար, գնդապետ Ալեքսանդր Պետրովը ներկայացրել են ռազմաբազայում առկա ավիացիոն միջոցներն ու դրանց տեխնիկական բնութագրերը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ռազմական ինքնաթիռների հնարավորություններին ծանոթացել է օդաչուի խցիկում: Վաղարշակ Հարությունյանին ներկայացվել են նաև ռազմական ինքնաթիռների սպառազինության որոշ նմուշներ:
Այցի ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների ռազմաավիացիոն ուժերի համագործակցության ներկա վիճակը, համատեղ մարտական հերթապահության ընթացքն ու առաջիկա ծրագրերը:

Исполняющий обязанности министра обороны РА Вагаршак Арутюнян посетил аэропорт Эребуни
29 Июня, 2021 19:1929 июня исполняющий обязанности министра обороны РА Вагаршак Арутюнян посетил аэропорт Эребуни, где начальник управления авиации Вооруженных сил РА, полковник Гагик Асланян и командующий российской военной базой, полковник Александр Петров представили авиационные средства и их технические характеристики․
Руководитель оборонного ведомства ознакомился с возможностями боевых самолетов в кабине пилота. Вагаршаку Арутюняну также были представлены некоторые образцы вооружения военной авиации.
В ходе визита обсуждались текущее состояние сотрудничества между военно-воздушными силами двух стран, ход совместного боевого дежурства и предстоящие программы.