ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է Էրեբունի օդանավակայան
29 Հունիսի, 2021 19:19Հունիսի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է Էրեբունի օդանավակայան, որտեղ ՀՀ ԶՈՒ ավիացիայի վարչության պետ, գնդապետ Գագիկ Ասլանյանն ու ռուսական ռազմաբազայի հրամանատար, գնդապետ Ալեքսանդր Պետրովը ներկայացրել են ռազմաբազայում առկա ավիացիոն միջոցներն ու դրանց տեխնիկական բնութագրերը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ռազմական ինքնաթիռների հնարավորություններին ծանոթացել է օդաչուի խցիկում: Վաղարշակ Հարությունյանին ներկայացվել են նաև ռազմական ինքնաթիռների սպառազինության որոշ նմուշներ:
Այցի ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների ռազմաավիացիոն ուժերի համագործակցության ներկա վիճակը, համատեղ մարտական հերթապահության ընթացքն ու առաջիկա ծրագրերը:

Acting Minister of Defence of RA Vagharshak Harutyunyan visited Erebuni Airport
29 June, 2021 19:19On June 29, Acting Minister of Defense of RA Vagharshak Harutyunyan visited Erebuni Airport, where the Head of the Aviation Department of the RA Armed Forces, Colonel Gagik Aslanyan and the Commander of the Russian military base, Colonel Alexander Petrov presented the aircraft and their technical characteristics.
The head of the defence department got acquainted with the capabilities of combat aircraft in the cockpit. Vagharshak Harutyunyan was also presented with some samples of military aviation weapons.
During the visit, the current state of cooperation between the military aviation forces of the two countries, the course of joint combat duty and the upcoming programs were discussed.