Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ռազմարդյունաբերական ընկերություններ
25 Հունիսի, 2021 19:58Հունիսի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է Հայաստանի Հանրապետությունում անօդաչու թռչող սարքերի և ռադիոէլեկտրոնային միջոցների արտադրությամբ զբաղվող մի շարք ռազմարդյունաբերական ընկերություններ:
Նախարարի պաշտոնակատարը շրջել է արտադրական սրահներում, ծանոթացել ընկերությունների գործունեությանը, իրականացվող նախագծերին և ապագա ծրագրերին:
Վաղարշակ Հարությունյանին ներկայացվել է ընկերությունների արտադրանքը, մասնավորապես՝ ժամանակակից անօդաչու թռչող սարքերի օրինակները։ Այցի ընթացքում քննարկվել են նաև ռազմարդյունաբերության զարգացման հիմնական ուղղությունները։
Վաղարշակ Հարությունյանը գոհունակությամբ նշել է, որ վերջին շրջանում ռազմարդյունաբերական ընկերությունների գործունեության ակտիվացում է նկատվում։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կարևորել է պետություն-մասնավոր փոխշահավետ համագործակցության խորացման անհրաժեշտությունը։

Вагаршак Арутюнян посетил предприятия военно-промышленного комплекса
25 Июня, 2021 19:5825 июня исполняющий обязанности министра обороны РАбВагаршак Арутюнян посетил ряд военно-промышленных предприятий, занимающихся производством беспилотных летательных аппаратов и радиоэлектронного оборудования в Республике Армения. Исполняющий обязанности министра осмотрел производственные цеха, ознакомился с деятельностью предприятий, реализуемыми проектами и будущими программами.
Вагаршаку Арутюняну была представлена продукциея компании, в частности, образцы современных беспилотных летательных аппаратов. В ходе визита были обсуждены основные направления развития военной промышленности.
Вагаршак Арутюнян с удовлетворением отметил, что в последнее время активизировалась деятельность предприятий военно-промышленного комплекса. Министр обороны подчеркнул необходимость углубления взаимовыгодного государственно-частного сотрудничества.