Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ռազմարդյունաբերական ընկերություններ
25 Հունիսի, 2021 19:58Հունիսի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է Հայաստանի Հանրապետությունում անօդաչու թռչող սարքերի և ռադիոէլեկտրոնային միջոցների արտադրությամբ զբաղվող մի շարք ռազմարդյունաբերական ընկերություններ:
Նախարարի պաշտոնակատարը շրջել է արտադրական սրահներում, ծանոթացել ընկերությունների գործունեությանը, իրականացվող նախագծերին և ապագա ծրագրերին:
Վաղարշակ Հարությունյանին ներկայացվել է ընկերությունների արտադրանքը, մասնավորապես՝ ժամանակակից անօդաչու թռչող սարքերի օրինակները։ Այցի ընթացքում քննարկվել են նաև ռազմարդյունաբերության զարգացման հիմնական ուղղությունները։
Վաղարշակ Հարությունյանը գոհունակությամբ նշել է, որ վերջին շրջանում ռազմարդյունաբերական ընկերությունների գործունեության ակտիվացում է նկատվում։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կարևորել է պետություն-մասնավոր փոխշահավետ համագործակցության խորացման անհրաժեշտությունը։

25 June, 2021 19:58On June 25, Acting Minister of Defence Vagharshak Harutyunyan visited a number of military-industrial companies engaged in the production of unmanned aerial vehicles and radio-electronic equipment in the Republic of Armenia. The Acting Minister toured the production halls, got acquainted with the activities of the companies, the implemented projects and future programs.
Vagharshak Harutyunyan was introduced to the products of the companies, in particular, the examples of modern unmanned aerial vehicles. During the visit, the main directions of the development of the military industry were discussed.
Vagharshak Harutyunyan noted with satisfaction that recently the activity of military-industrial companies has been intensified. The Minister of Defence stressed the need to deepen mutually beneficial public-private cooperation.