Այց ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան
18 Հունիսի, 2021 17:192021թ. ամառային զորակոչի մեկնարկին ընդառաջ հունիսի 18-ին զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանն այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան։
Գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանին ներկայացվել են ամառային զորակոչի նախապատրաստական աշխատանքները, ներգրավված ծառայությունների և ստորաբաժանումների պատրաստությունը, զորակոչիկների դիմավորման, ընդունման, ուսումնական զորամասերը համալրող հանձնաժողովի, վիճակահանության և բուժզննման սենյակներում ստեղծված պայմանները։
ԶՈՒ ԳՇ պետի առաջին տեղակալը ցուցումներ և հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների և ծառայությունների ղեկավարներին, հորդորել անել առավելագույնը` աշխատանքային բոլոր օղակներում արդարության և թափանցիկության սկզբունքը խստագույնս պահպանելու և ամառային զորակոչը հավուր պատշաճի անցկացնելու նպատակով:

Первый заместитель начальника ГШ ВС посетил Центральный сборный пункт МО
18 Июня, 2021 17:19Перед началом летнего призыва 2021 г. 18 июня первый заместитель начальника Генерального штаба Вооруженных сил, генерал-майор Аршак Карапетян посетил Центральный сборный пункт Министерства обороны.
Генерал-майор Аршак Карапетян ознакомился с подготовительными работами к летнему призыву, подготовкой задействованных служб и подразделений, условиями, созданными в кабинетах для приема новобранцев, комиссии по пополнению учебных воинских частей, жеребьевки и медосмотра. Первый заместитель начальника ГШ Вооруженных Сил дал указания и поручения руководителям ответственных подразделений и служб, призвал сделать все возможное для строгого соблюдения принципа справедливости и прозрачности во всех рабочих звеньях и проведения летнего призыва должным образом.