15 Հունիսի, 2021 18:59Հունիսի 15-ին ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսին այցելել է ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՊԱՀՀ-ի ղեկավարներն ու դասախոսական կազմը, համալսարանի «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի մասնակիցները: Դեսպան Լին Թրեյսիին ներկայացվել է ՊԱՀՀ-ի գործունեությունը։
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանը խոսել է հայ-ամերիկյան համագործակցության և տարածաշրջանային զարգացման ուղղությունների մասին, նաեւ արդյունավետ համարել ՊԱՀՀ-ի գործունեությունը։
Համալսարանի պետ գեներալ-մայոր Գենադի Տավարածյանը բարձր է գնահատել դեսպան Թրեյսիի այցը ՊԱՀՀ և հետագա համագործակցության պատրաստակամություն հայտնել:

15 Июня, 2021 18:5915 июня Чрезвычайный и Полномочный Посол США в Республике Армения Линн Трейси посетила Национальный оборонно-исследовательский университет Министерства обороны Республики Армения.
Во встрече приняли участие руководители и профессорско-преподавательский состав НОИУ, участники ведомственного академического курса переподготовки университета «Военная безопасность государства». Послу Линн Трейси была представлена деятельность НОИУ.
Посол США в Армении рассказала об армяно-американском сотрудничестве и направлениях регионального развития, а также сочла эффективной деятельность НОИУ.
Начальник университета, генерал-майор Геннадий Таварацян высоко оценил визит посла Трейси в НОИУ и выразил готовность к дальнейшему сотрудничеству.