15 Հունիսի, 2021 18:59Հունիսի 15-ին ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսին այցելել է ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՊԱՀՀ-ի ղեկավարներն ու դասախոսական կազմը, համալսարանի «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի մասնակիցները: Դեսպան Լին Թրեյսիին ներկայացվել է ՊԱՀՀ-ի գործունեությունը։
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանը խոսել է հայ-ամերիկյան համագործակցության և տարածաշրջանային զարգացման ուղղությունների մասին, նաեւ արդյունավետ համարել ՊԱՀՀ-ի գործունեությունը։
Համալսարանի պետ գեներալ-մայոր Գենադի Տավարածյանը բարձր է գնահատել դեսպան Թրեյսիի այցը ՊԱՀՀ և հետագա համագործակցության պատրաստակամություն հայտնել:

15 June, 2021 18:59On June 15, 2021, the US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the RA H. E. Ms. Lynne Tracy visited the National Defence Research University of MOD of RA.
The NDRU’s Managerial and Academic Staff, as well as the students of the State Military Security Agency-Level Academic Executive Course took part in the meeting.
In her speech Ambassador Tracy touched upon the topics of US-Armenian cooperation and regional development spheres, as well as noted the NDRU’s effective activity.
The head of NDRU Major General Genady Tavaratsyan highly appreciated Ms.Tracy’s successive visit to the University and expressed eagerness for further co-operation.