5 Հունիսի, 2021 16:37Հունիսի 5-ին ՀՀ ՊՆ Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանում տեղի է ունեցել 2020-2021 ուսումնական տարվա շրջանավարտների ավարտական հանդիսավոր արարողությունը:
Բակալավրի կրթական ծրագրով ուսուցում ստացած կուրսանտներն ու մեկամյա սպայական դասընթացների ունկնդիրները հրաժեշտ են տվել համալսարանի դրոշին ու երդվել անձնվիրաբար ծառայել հայրենիքին: Շրջանավարտներին հանձնվել են ավարտական փաստաթղթերն ու խորհրդանշական սպայական դաշույնները:
Ռազմաուսումնական հաստատությունն ավարտելու կապակցությամբ ապագա սպաներին շնորհավորել և անվտանգ ծառայություն են մաղթել ԶՈՒ պատրաստության գլխավոր վարչության պետ-ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Անդրանիկ Մակարյանն ու Ռազմական ավիացիոն համալսարանի պետ, գեներալ-մայոր Դանիել Բալայանը:

Состоялась выпускная церемония выпускников Военного авиационного университета
5 июня в Военном авиационном университете имени Арменака Ханферянца Министерства обороны РА состоялась торжественная выпускная церемония выпускников 2020-2021 учебного года.
Курсанты, получившие образование по учебной программе бакалавриата, и слушатели годичной программы подготовки офицеров попрощались с университетским флагом и поклялись самоотверженно служить Родине. Выпускникам были вручены выпускные документы и символические офицерские кинжалы.
По случаю окончания военного учебного заведения будущих офицеров поздравили и пожелали им благополучной службы начальник Управления боевой подготовки ВС РА – заместитель начальника ГШ ВС РА, генерал-лейтенант Андраник Макарян и начальник Военного авиационного университета, генерал-майор Даниэл Балаян.