4 Հունիսի, 2021 19:46
Հունիսի 4-ին ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական և Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարաններում անցկացվել է շրջանավարտների հետագա ծառայության վայրերի ընտրության վիճակահանություն:
Ուսումնառության ընթացքում մասնագիտական անհրաժեշտ գիտելիքներ ստացած շրջանավարտները, ըստ սահմանված կարգի, վիճակահանությամբ ընտրել են այն զորամասերը, որտեղ անցկացնելու են սպայական ծառայության առաջիկա տարիները՝ համալրելով զինված ուժերի հրամանատարական կազմի շարքերը:
Շրջանավարտներին ողջունել և անվտանգ ծառայություն է մաղթել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը:

Выпускники военно-учебных заведений выбрали места дальнейшей службы путем жеребьевки
4 Июня, 20214 июня в Военном университете МО РА имени Вазгена Саргсяна и Военном авиационном университете имени Арменака Ханферянца была проведена жеребьевка по отбору мест для дальнейшей службы выпускников.
Выпускники, получившие необходимые профессиональные знания в ходе обучения, в установленном порядке по жребию отбирают те воинские части, где они проведут предстоящие годы офицерской службы, пополнив ряды командного состава Вооруженных Сил.
Выпускников приветствовал и пожелал благополучной службы заместитель министра обороны РА Арман Саргсян.