4 Հունիսի, 2021 19:42Հունիսի 4-ին 2-րդ զորամիավորումում անցկացվել է հավաք-խորհրդակցություն ենթակա զորամասերի հրամանատարների տեղակալների և գումարտակների հրամանատարների մասնակցությամբ:
Զորամիավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Ա. Հարությունյանի ղեկավարությամբ անցկացված խորհրդակցության ընթացքում ներկայացվել է մարտական պատրաստության, մարտական հերթապահության կազմակերպման, թիկունքային ապահովման և անձնակազմի բարոյահոգեբանական ապահովման վիճակը, քննարկվել են առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման հնարավոր ուղիները։

4 Июня, 2021 19:424 июня во 2-м армейском корпусе был проведен сбор-совещание с участием заместителей командиров подчиненных воинских частей и командиров батальонов.
В ходе совещания, проведенного под председательством командира армейского корпуса, генерал-майора А. Арутюняна, было представлено состояние боевой готовности, организация боевого дежурства, состояние тылового обеспечения и морально-психологического обеспечения личного состава, обсуждены существующие проблемы и возможные пути их решения.