Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչություն
1 Հունիսի, 2021 20:45Հունիսի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՀՀ-ում ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչություն։
Վաղարշակ Հարությունյանը սահմանապահ վարչության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ռոման Գոլուբիցկիի ուղեկցությամբ շրջել է ՌԴ սահմանապահ ծառայության վարչության թանգարանում, ծանոթացել ռուս սահմանապահների կողմից Հայաստանի սահմանների պաշտպանության պատմության ցուցադրություններին, հարգանքի տուրք մատուցել երկու բարեկամ ժողովուրդների միասնությունը խորհրդանշող հուշարձանին։
Այցելության ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը և ՀՀ-ում ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության պետը քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանային իրադրության, ինչպես նաև սահմանագոտու որոշ հատվածների ականազերծման հետ կապված հարցեր։

Вагаршак Арутюнян посетил Пограничное управление ФСБ РФ в РА
1 Июня, 2021 20:451 июня исполняющий обязанности министра обороны РА Вагаршак Арутюнян посетил Пограничное управление Федеральной службы безопасности Российской Федерации в РА.
В сопровождении начальника пограничного управления, генерал-лейтенанта Романа Голубицкого Вагаршак Арутюнян осмотрел музей Пограничной службы РФ, ознакомился с выставками по истории защиты границ Армении российскими пограничниками, отдал дань уважения памятнику, символизирующему единство двух дружественных народов.
В ходе визита исполняющий обязанности министра обороны Республики Армения и начальник пограничного управления Федеральной службы безопасности Российской Федерации в Республике Армения обсудили вопросы, связанные с ситуацией на армяно-азербайджанской границе, а также вопросы, связанные с разминированием некоторых участков границы.