Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչություն
1 Հունիսի, 2021 20:45Հունիսի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՀՀ-ում ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչություն։
Վաղարշակ Հարությունյանը սահմանապահ վարչության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ռոման Գոլուբիցկիի ուղեկցությամբ շրջել է ՌԴ սահմանապահ ծառայության վարչության թանգարանում, ծանոթացել ռուս սահմանապահների կողմից Հայաստանի սահմանների պաշտպանության պատմության ցուցադրություններին, հարգանքի տուրք մատուցել երկու բարեկամ ժողովուրդների միասնությունը խորհրդանշող հուշարձանին։
Այցելության ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը և ՀՀ-ում ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության պետը քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանային իրադրության, ինչպես նաև սահմանագոտու որոշ հատվածների ականազերծման հետ կապված հարցեր։

Vagharshak Harutyunyan visited the border department of the Russian FSS in Armenia
1 June, 2021 20:45On June 1, Acting Minister of Defence Vagharshak Harutyunyan visited the Border Department of the Russian Federal Security Service in Armenia.
Accompanied by the head of the border department, Lieutenant General Roman Golubitsky, Vagharshak Harutyunyan toured the museum of the Russian Border Department, got acquainted with the exhibitions of the history of the protection of Armenia's borders by Russian border guards, paid tribute to the monument symbolizing the unity of two friendly peoples.
During the visit, the acting Minister of Defence of the Republic of Armenia and the Head of the Border Department of the Federal Security Service of the Russian Federation in the Republic of Armenia discussed issues related to the Armenian-Azerbaijani border situation, as well as issues, related to demining of some parts of the border.