Հայ խաղաղապահները Կոսովոյում նշել են Հանրապետության օրը
31 Մայիսի, 2021 19:44Հանրապետության օրվա կապակցությամբ Կոսովոյում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող հայկական զորախմբի զինծառայողները կազմակերպել են հանդիսավոր միջոցառում:
Հյուրերին ներկայացվել է Հայաստանի Առաջին Հանրապետության ստեղծման պատմությունն ու համագործակցությունը միջազգային կազմակերպությունների և կառույցների հետ։
Միջոցառմանը մասնակցել են ՆԱՏՕ-ի «Կոսովոյի ուժերի» (KFOR, Kosovo Force) հրամանատարության ներկայացուցիչներ: «Կոսովոյի ուժերի» հրամանատարի տեղակալ, բրիգադի գեներալ Շոպֆը բարձր է գնահատել հայկական զորախմբի ծառայությունը և շեշտել առաքելության կազմում ՀՀ զինված ուժերի ներկայացվածության կարևորությունը:

Армянские миротворцы в Косово отметили День Республики
31 Мая, 2021 19:44По случаю Дня Республики военнослужащие армянского контингента, выполняющего миротворческую миссию в Косово, организовали торжественное мероприятие.
Гостей ознакомили с историей образования Первой Республики Армения и сотрудничеством с международными организациями и структурами.
В мероприятии приняли участие представители Командования “Сил для Косово” НАТО (KFOR, Kosovo Force). Заместитель командующего “Сил для Косово”, бригадный генерал Шопф высоко оценил службу армянского контингента и подчеркнул важность присутствия Вооруженных сил РА в составе миссии.