Հայ խաղաղապահները Կոսովոյում նշել են Հանրապետության օրը
31 Մայիսի, 2021 19:44Հանրապետության օրվա կապակցությամբ Կոսովոյում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող հայկական զորախմբի զինծառայողները կազմակերպել են հանդիսավոր միջոցառում:
Հյուրերին ներկայացվել է Հայաստանի Առաջին Հանրապետության ստեղծման պատմությունն ու համագործակցությունը միջազգային կազմակերպությունների և կառույցների հետ։
Միջոցառմանը մասնակցել են ՆԱՏՕ-ի «Կոսովոյի ուժերի» (KFOR, Kosovo Force) հրամանատարության ներկայացուցիչներ: «Կոսովոյի ուժերի» հրամանատարի տեղակալ, բրիգադի գեներալ Շոպֆը բարձր է գնահատել հայկական զորախմբի ծառայությունը և շեշտել առաքելության կազմում ՀՀ զինված ուժերի ներկայացվածության կարևորությունը:

31 May, 2021 19:44On the occasion of the Republic Day, the servicemen of the Armenian peacekeeping mission in Kosovo organized a solemn event.
The guests were introduced to the history of the formation of the First Republic of Armenia and the cooperation with international organizations and structures.
Representatives of the NATO Kosovo Force Command (KFOR, Kosovo Force) took part in the event. The Deputy Commander of Kosovo Forces, Brigadier General Schoepf highly assessed the service of the Armenian contingent and stressed the importance of the presence of the RA Armed Forces in the mission.