31 Մայիսի, 2021 15:07Մայիսի 30-ին Ադրբեջանի սոցիալական ցանցերում տեղեկություններ տարածվեցին այն մասին, թե իբր Ադրբեջանի պետական սահմանը հատելու ընթացքում հայ զինվորականներ են գերեվարվել։ Չնայած հանգամանքին, որ այդ տեղեկությունը արագ հերքեցին հենց ադրբեջանական պետական կառույցները, այդ թվում՝ համապատասխան հայտարարությամբ հանդես եկավ նաև Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայությունը, հայկական սոցիալական ցանցերի որոշ օգտատերեր և լրատվամիջոցներ շարունակում են շրջանառել այն։
Պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է չտարածել չճշտված, առավել ևս՝ կեղծ, իսկ այս դեպքում՝ նույնիսկ պաշտոնապես հերքված տեղեկատվություն։

31 Мая, 2021 15:0730 мая в азербайджанских социальных сетях распространилась информация о том, что при пересечении государственной границы Азербайджана были взяты в плен армянские военнослужащие. Несмотря на то, что эта информация была быстро опровергнута азербайджанскими государственными структурами, в том числе с соответствующим заявлением выступила Государственная пограничная служба Азербайджана, некоторые пользователи армянских социальных сетей и СМИ продолжают ее распространять.
Министерство обороны еще раз призывает не распространять непроверенную, более того, ложную, а в данном случае даже официально опровергнутую информацию.