31 Մայիսի, 2021 15:07Մայիսի 30-ին Ադրբեջանի սոցիալական ցանցերում տեղեկություններ տարածվեցին այն մասին, թե իբր Ադրբեջանի պետական սահմանը հատելու ընթացքում հայ զինվորականներ են գերեվարվել։ Չնայած հանգամանքին, որ այդ տեղեկությունը արագ հերքեցին հենց ադրբեջանական պետական կառույցները, այդ թվում՝ համապատասխան հայտարարությամբ հանդես եկավ նաև Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայությունը, հայկական սոցիալական ցանցերի որոշ օգտատերեր և լրատվամիջոցներ շարունակում են շրջանառել այն։
Պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է չտարածել չճշտված, առավել ևս՝ կեղծ, իսկ այս դեպքում՝ նույնիսկ պաշտոնապես հերքված տեղեկատվություն։

31 May, 2021 15:07On May 30, information was spread on Azerbaijani social networks that Armenian servicemen had been taken prisoner while crossing the state border of Azerbaijan. Despite the fact that this information was quickly denied by the Azerbaijani state structures, including the State Border Service of Azerbaijan made a statement, some users of Armenian social networks and the media continue to circulate it.
The Ministry of Defence once again urges not to spread unverified, moreover, false, and in this case, even officially denied information.