20 Մայիսի, 2021 19:14Մայիսի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) միգրացիայի, փախստականների և տեղահանված անձանց հարցերի զեկուցող Փոլ Գավանին:
Ողջունելով հյուրին, Արման Սարգսյանը բարձր է գնահատել ԵԽԽՎ-ի հետ ՀՀ համագործակցությունը, կարևորել Եվրոպայի առանցքային կառույցներից մեկի հետ գործակցության շարունակական զարգացումը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալը Փոլ Գավանին հանգամանորեն տեղեկացրել է 2020թ. սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմի հետևանքով գերեվարված և անհայտ կորած համարվող անձանց հետ կապված իրադրության, Լեռնային Ղարաբաղի հայկական մշակութային ժառանգության ոչնչացման և ադրբեջանցի զինծառայողների կողմից կատարված ռազմական հանցագործությունների վերաբերյալ:
ԵԽԽՎ միգրացիայի, փախստականների և տեղահանված անձանց հարցերի զեկուցողը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և վստահեցրել, որ նախապատրաստվող զեկույցում ամբողջապես ներկայացվելու է առկա տեղեկատվությունը:

20 May, 2021 19:14On May 20, RA Deputy Minister of Defence Arman Sargsyan received Paul Gavan, Rapporteur on Migration, Refugees and Displaced Persons of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE).
Welcoming the guest, Arman Sargsyan highly assessed the cooperation of Armenia with the PACE, noted the continuous development of the cooperation with one of the key structures of Europe.
The RA Deputy Minister of Defence informed Paul Gavan in detail about the situation related to the persons taken prisoner and considered missing as a result of the war unleashed on September 27, 2020, the destruction of the Armenian cultural heritage of Nagorno Karabakh, and the war crimes committed by the Azerbaijani servicemen.
The PACE Rapporteur on Migration, Refugees and Displaced Persons thanked for the reception and assured that the existing information would be presented in full in the report.