20 Մայիսի, 2021 19:14Մայիսի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) միգրացիայի, փախստականների և տեղահանված անձանց հարցերի զեկուցող Փոլ Գավանին:
Ողջունելով հյուրին, Արման Սարգսյանը բարձր է գնահատել ԵԽԽՎ-ի հետ ՀՀ համագործակցությունը, կարևորել Եվրոպայի առանցքային կառույցներից մեկի հետ գործակցության շարունակական զարգացումը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալը Փոլ Գավանին հանգամանորեն տեղեկացրել է 2020թ. սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմի հետևանքով գերեվարված և անհայտ կորած համարվող անձանց հետ կապված իրադրության, Լեռնային Ղարաբաղի հայկական մշակութային ժառանգության ոչնչացման և ադրբեջանցի զինծառայողների կողմից կատարված ռազմական հանցագործությունների վերաբերյալ:
ԵԽԽՎ միգրացիայի, փախստականների և տեղահանված անձանց հարցերի զեկուցողը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և վստահեցրել, որ նախապատրաստվող զեկույցում ամբողջապես ներկայացվելու է առկա տեղեկատվությունը:

20 Мая, 2021 19:1420 мая заместитель министра обороны РА Арман Саргсян принял докладчика Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) по вопросам миграции, беженцев и перемещенных лиц Пола Гавана.
Приветствуя гостя, Арман Саргсян высоко оценил сотрудничество Армении с ПАСЕ, отметил продолжительное развитие сотрудничества с одной из ключевых структур Европы.
Заместитель министра обороны РА подробно проинформировал Пола Гавана о ситуации, связанной с лицами, взятыми в плен и считающимися пропавшими без вести в результате войны, развязанной 27 сентября 2020 года, уничтожении армянского культурного наследия Нагорного Карабаха и военных преступлениях, совершенных азербайджанскими военнослужащими.
Докладчик ПАСЕ по вопросам миграции, беженцев и перемещенных лиц поблагодарил за прием и заверил, что имеющаяся информация будет полностью представлена в отчете.