Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանն այցելել է ՊԱՀՀ
18 Մայիսի, 2021 18:34ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում մայիսի 17-ին հյուրընկալվել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին:
Համալսարանում ընթացող «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի ունկնդիրներին և ՊԱՀՀ-ի պրոֆեսորադասախոսական կազմին դեսպանը համառոտ ներկայացրել է Հնդկաստանի արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունները, ԶՈՒ կառուցվածքն ու խնդիրները, ռազմարդյունաբերության ոլորտում ձեռքբերումներն ու Հայաստանի հետ համագործակցության ներկա իրողություններն ու հեռանկարները:
Դեսպան Կիշան Դան Դեվալին պատասխանել է նաև ՊԱՀՀ ուսումնառողների և դասախոսական կազմի հարցերին:
Համալսարանի պետ, գեներալ-մայոր Գենադի Տավարածյանը բարձր է գնահատել հայ-հնդկական բարեկամական համագործակցությունը և համոզմունք հայտնել, որ ՊԱՀՀ-ի ներուժը ևս կնպաստի հարաբերությունների հետագա զարգացմանը:

Посол Индии в Армении посетил НОИУ
18 Мая, 2021 18:3417 мая Национальный оборонно-исследовательский университет Министерства обороны РА посетил Чрезвычайный и Полномочный посол Индии в Армении Кишан Дан Деваль.
Посол подробно ознакомил слушателей ведомственного академического курса переподготовки “Военная безопасность государства” и профессорско-преподавательский состав НОИУ с основными направлениями внешней политики Индии, структурой и задачами Вооруженных сил, достижениями в области военной промышленности и текущие реалии и перспективы сотрудничества с Арменией.
Посол Кишан Дан Девали также ответил на вопросы студентов и преподавателей НОИУ.
Начальник университета, генерал-майор Геннадий Таварацян высоко оценил армяно-индийское дружественное сотрудничество и выразил уверенность, что потенциал НОИУ также будет способствовать дальнейшему развитию отношений.