Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանն այցելել է ՊԱՀՀ
18 Մայիսի, 2021 18:34ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում մայիսի 17-ին հյուրընկալվել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին:
Համալսարանում ընթացող «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի ունկնդիրներին և ՊԱՀՀ-ի պրոֆեսորադասախոսական կազմին դեսպանը համառոտ ներկայացրել է Հնդկաստանի արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունները, ԶՈՒ կառուցվածքն ու խնդիրները, ռազմարդյունաբերության ոլորտում ձեռքբերումներն ու Հայաստանի հետ համագործակցության ներկա իրողություններն ու հեռանկարները:
Դեսպան Կիշան Դան Դեվալին պատասխանել է նաև ՊԱՀՀ ուսումնառողների և դասախոսական կազմի հարցերին:
Համալսարանի պետ, գեներալ-մայոր Գենադի Տավարածյանը բարձր է գնահատել հայ-հնդկական բարեկամական համագործակցությունը և համոզմունք հայտնել, որ ՊԱՀՀ-ի ներուժը ևս կնպաստի հարաբերությունների հետագա զարգացմանը:

Indian Ambassador to Armenia visited NDRU
18 May, 2021 18:34On May 17, the National Defence Research University of the RA Ministry of Defence received the Ambassador extraordinary and plenipotentiary of India to Armenia Kishan Dan Deval.
The Ambassador briefed the attendees of the departmental academic retraining course "Military Security of the State" and the teaching staff of the NDRU with the main directions of India's foreign policy, the structure and tasks of the Armed Forces, achievements in the military industry and the current realities and prospects of cooperation with Armenia.
Ambassador Kishan Dan Devali also answered questions of students and teachers of NDRU.
Head of the University, Major General Gennady Tavaratsyan highly appreciated the Armenian-Indian friendly cooperation and expressed confidence that the potential of the NDRU will also contribute to the further development of relations.