Հանդիպում Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում
6 Մայիսի, 2021 18:35Մայիսի 6-ին ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում տեղի է ունեցել ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ հետախուզության գլխավոր վարչության պետ, գեներալ-մայոր Ա. Մարտիկյանի հանդիպումը համալսարանի կուրսանտների հետ:
Հանդիպման ընթացքում գեներալ-մայոր Ա. Մարտիկյանը կուրսանտներին ներկայացրել է մարտական գործողությունների որոշ դրվագների վերլուծություններ, անդրադարձել հետախույզի մասնագիտության կարևորությանն ու զինված ուժերում սպայի դերակատարմանը:
Ռազմական համալսարանի ղեկավարության հետ քննարկվել են նաև մասնագիտական պատրաստության արդյունավետության բարձրացման ուղիները:

Meeting at the V. Sargsyan Military University
6 May, 2021 18:35On May 6, at the Military University of the RA Defence Ministry named after V. Sargsyan, the Head of the Main Intelligence Department of the General Staff of the RA Armed Forces, Major General A. Martikyan met with the university cadets.
During the meeting, Major General A. Martikyan presented the cadets with an analysis of some episodes of hostilities, touched upon the importance of the intelligence profession and the role of an officer in the Armed Forces.
Ways to improve the effectiveness of professional training were also discussed with the leadership of the Military University.