Հանդիպում Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում
6 Մայիսի, 2021 18:35Մայիսի 6-ին ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում տեղի է ունեցել ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ հետախուզության գլխավոր վարչության պետ, գեներալ-մայոր Ա. Մարտիկյանի հանդիպումը համալսարանի կուրսանտների հետ:
Հանդիպման ընթացքում գեներալ-մայոր Ա. Մարտիկյանը կուրսանտներին ներկայացրել է մարտական գործողությունների որոշ դրվագների վերլուծություններ, անդրադարձել հետախույզի մասնագիտության կարևորությանն ու զինված ուժերում սպայի դերակատարմանը:
Ռազմական համալսարանի ղեկավարության հետ քննարկվել են նաև մասնագիտական պատրաստության արդյունավետության բարձրացման ուղիները:

Встреча в Военном университете имени В. Саргсяна
6 Мая, 2021 18:356 мая в военном университете МО РА имени В. Саргсяна состоялась встреча Начальника Главного разведывательного управления Генерального штаба ВС РА, генерал-майора А. Мартикяна с курсантами университета.
В ходе встречи генерал-майор А. Мартикян представил курсантам анализ некоторых эпизодов боевых действий, затронул важность профессии разведчика и роль офицера в Вооруженных силах.
Также с руководством Военного университета обсуждались пути повышения эффективности профессиональной подготовки.