4 Մայիսի, 2021 17:39
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ զորքերի ծառայության վարչության վերահսկիչ խումբը Վայոց ձորի կայազորի զորամասերում ստուգել է անցագրային ռեժիմի պահպանման, ներքին և պահակային ծառայությունների, ինչպես նաև մարտական հերթապահության կազմակերպման ընթացքը:
Մարտական հերթապահության ստուգումները ներառել են անձնակազմի սոցիալ-կենցա­ղային պայմանները և հանդերձավորումը, զենք-զինամթերքի պահպանությունը, հատուկ պարտակա­նությունների իմացությունը, անվտանգության կանոնների պահպանման պահանջների կատարումն ու անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակը:
Զորքերի ծառայության վարչության վերահսկիչ խումբը զորամասերում կազմել է համապատասխան արձանագրություններ, տվել անհրաժեշտ ցուցումներ։

4 May, 2021 17:39The control group of the Department of Troops Service of the General Staff of the RA Armed Forces in the military units of the Vayots Dzor garrison checked the process of maintaining the access regime, the organization of the internal and guard service, as well as combat duty.
The checks on combat duty included the social and living conditions of servicemen and equipment, storage of weapons and ammunition, knowledge of special responsibilities, compliance with safety requirements and the moral and psychological state of personnel.
The control group of the Department of Troops Service made the relevant protocols in the military units and gave the necessary instructions.