ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն
1 Մայիսի, 2021 23:00Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը տեղում ծանոթացել է սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմի ընթացքում ծանր վիրավորում ստացած զինծառայողների առողջական վիճակին։ Վաղարշակ Հարությունյանին ներկայացվել է ժամկետային զինծառայող Հայկ Զաքարյանի և կապիտան Հայկ Ավանեսյանի ապաքինման ընթացքը: Զեկուցվել է, որ Հայկ Զաքարյանի բուժումն արտերկրում կազմակերպելու համար անհրաժեշտ բոլոր փաստաթղթերն արդեն պատրաստ են, և մի քանի օրից նա կտեղափոխվի Գերմանիա՝ հետագա բուժումն այնտեղ շարունակելու նպատակով։
Կապիտան Հայկ Ավանեսյանի հետագա բուժումն առավել արդյունավետ կազմակերպելու վերաբերյալ հստակ քայլեր և առաջարկություններ կներկայացվեն հավելյալ հետազոտություններից հետո:
Վաղարշակ Հարութունյանը բարձր է գնահատել բժիշկների կատարած աշխատանքը և շնորհակալություն հայտնել բժշկական կենտրոնի անձնակազմին՝ զինծառայողների ապաքինման ուղղությամբ գործադրած ջանքերի համար:

The RA Minister of Defence visited "Astghik" medical center
1 May, 2021 23:00The head of the defence department got acquainted with the health condition of the servicemen who were seriously injured during the war unleashed on September 27. Vagharshak Harutyunyan was introduced to the recovery process of conscript Hayk Zakaryan and Captain Hayk Avanesyan. It was reported that all the necessary documents for organizing Hayk Zakaryan's treatment abroad are ready, in a few days he will be transported to Germany, where he will continue further treatment.
Clear steps and suggestions for more effective organization of further treatment of Captain Hayk Avanesyan will be presented after additional examinations.
Vagharshak Harutyunyan highly appreciated the work done by the doctors and thanked the staff of the medical center for their efforts in treating the military personnel.