26 Ապրիլի, 2021 19:38Ապրիլի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Հնդկաստանի համագործակցության ներկա վիճակն ու առաջիկա ծրագրերը: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման հեռանկարներին: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել մոտ ապագայում մասնագիտական խմբերի փոխայցելությունների կազմակերպման վերաբերյալ` համագործակցությանը գործնական ընթացք հաղորդելու նպատակով:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես՝ Արցախի դեմ սանձազերված ռազմական գործողությունների ընթացքի և դրանց ավարտից հետո ստեղծված իրավիճակի, տարածաշրջանում անվտանգային մարտահրավերների վերաբերյալ:

26 Апреля, 2021 19:3826 апреля министр обороны РА Вагаршак Арутюнян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Индии в Республике Армения Кишана Дана Девала.
В ходе встречи были обсуждены текущее состояние и предстоящие программы армяно-индийского сотрудничества в области обороны. Особое внимание было уделено перспективам развития военно-технического сотрудничества. Достигнута договоренность об организации в ближайшее время взаимных визитов профессиональных групп с целью придания практического характера сотрудничеству.
Собеседники также обсудили вопросы региональной безопасности, в частности, о ходе военных действий, развязанных против Арцаха, ситуацию после их завершения и проблемы безопасности в регионе.