26 Ապրիլի, 2021 19:38Ապրիլի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Հնդկաստանի համագործակցության ներկա վիճակն ու առաջիկա ծրագրերը: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման հեռանկարներին: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել մոտ ապագայում մասնագիտական խմբերի փոխայցելությունների կազմակերպման վերաբերյալ` համագործակցությանը գործնական ընթացք հաղորդելու նպատակով:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես՝ Արցախի դեմ սանձազերված ռազմական գործողությունների ընթացքի և դրանց ավարտից հետո ստեղծված իրավիճակի, տարածաշրջանում անվտանգային մարտահրավերների վերաբերյալ:

26 April, 2021 19:38On April 26, RA Minister of Defence Vagharshak Harutyunyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of India to Armenia Kishan Dan Deval.
During the meeting, the current state of the defence cooperation between Armenia and India and the forthcoming programs were discussed. Special attention was paid to the prospects for the development of military-technical cooperation. An agreement was reached on organizing mutual visits of professional groups in the near future in order to give a practical process to the cooperation.
The interlocutors also discussed issues related to regional security, in particular, on the course of hostilities unleashed against Artsakh, the situation after their completion and security problems in the region.