22 Ապրիլի, 2021 16:29Չափազանց վառ երևակայություն է պետք ունենալ` Հայաստանի զինված ուժերին ռազմավարական դաշնակից երկրի` ՌԴ խաղաղապահ առաքելության դիրքերի ուղղությամբ կրակոցներ արձակելու «մեղադրանք» վերագրելու համար:
Առավել քան ակնհայտ է, որ ադրբեջանական կողմը հուսահատ փորձ է անում նախորդ օրվա` իր կողմից թույլ տրված հրադադարի ռեժիմի խախտման, մասնավորապես` ԱՀ որոշ բնակավայրերի ուղղությամբ արձակված կրակոցների պատասխանատվությունը բարդել հայկական կողմի վրա:
Այդուհանդերձ, ինչպես ԱՀ, այնպես էլ ՀՀ զինված ուժերը հավատարիմ են հրադադարի ռեժիմի պահպանման եռակողմ պայմանավորվածությանը և նույնը հորդորում են անել ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը:

22 April, 2021 16:29One must have an extremely vivid imagination to ascribe to the Armenian Armed Forces the "accusation" of firing on the positions of the country's strategic ally - the Russian peacekeeping forces.
It is more than obvious that the Azerbaijani side is making a desperate attempt to accuse the Armenian side of violating the ceasefire regime the day before, in particular, of shooting at some settlements of the Republic of Artsakh.
Nevertheless, both the armed forces of the Republic of Artsakh and the armed forces of the Republic of Armenia observe the trilateral agreement on the observance of the ceasefire regime and urgen the Azerbaijani military-political leadership to do the same.