22 Ապրիլի, 2021 16:29Չափազանց վառ երևակայություն է պետք ունենալ` Հայաստանի զինված ուժերին ռազմավարական դաշնակից երկրի` ՌԴ խաղաղապահ առաքելության դիրքերի ուղղությամբ կրակոցներ արձակելու «մեղադրանք» վերագրելու համար:
Առավել քան ակնհայտ է, որ ադրբեջանական կողմը հուսահատ փորձ է անում նախորդ օրվա` իր կողմից թույլ տրված հրադադարի ռեժիմի խախտման, մասնավորապես` ԱՀ որոշ բնակավայրերի ուղղությամբ արձակված կրակոցների պատասխանատվությունը բարդել հայկական կողմի վրա:
Այդուհանդերձ, ինչպես ԱՀ, այնպես էլ ՀՀ զինված ուժերը հավատարիմ են հրադադարի ռեժիմի պահպանման եռակողմ պայմանավորվածությանը և նույնը հորդորում են անել ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը:

22 Апреля, 2021 16:29Надо иметь чрезвычайно яркое воображение, чтобы приписать Вооруженным силам Армении «обвинение» в обстреле позиций страны стратегического союзника - российских миротворческих сил.
Более чем очевидно, что азербайджанская сторона делает отчаянную попытку обвинить армянскую сторону в нарушении режима прекращения огня накануне, в частности, в стрельбе по некоторым населенным пунктам Республики Арцах.
Тем не менее, как вооруженные силы Республики Арцах, так и вооруженные силы РА соблюдают трехстороннее соглашение о соблюдении режима прекращения огня и призывают азербайджанское военно-политическое руководство делать то же самое.