ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ սպաները հանդիպել են պատերազմի մասնակիցների հարազատների հետ
Ապրիլի 18-ին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի սպաները, ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության պետ, գնդապետ Ս. Օհանյանի գլխավորությամբ, Վանաձորում հանդիպել են 2020թ. սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմում զոհվածների հարազատների, վիրավորումներ ստացած զինծառայողների և կամավորականների հետ։
Հանդիպման ընթացքում պարզաբանվել են ռազմաբժշկական ոլորտին վերաբերող հարցերը, տեղում կազմվել են արձանագրություններ՝ բարձրացված խնդիրները սեղմ ժամկետներում լուծելու համար։ Քննարկվել են նաև պետական աջակցության ծրագրերը, դրանցից օգտվելու կարգը։
ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության պետը հանձնարարականներ է տվել առողջական խնդիրներ ունեցող անձանց աջակցելու և կայազորային զինվորական հոսպիտալի ուժերով անհրաժեշտ բժշկական օգնություն ցուցաբերելու վերաբերյալ։

Офицеры ГШ ВС РА встретились с родственниками участников войны
18 апреля офицеры Генерального штаба ВС РА, во главе с начальником военно-медицинского управления Вооруженных Сил, полковником С. Оганяном, встретились в Ванадзоре с родственниками жертв войны, развязанной 27 сентября 2020г., получившими ранение военнослужащими и добровольцами.
В ходе встречи были прояснены вопросы, связанные с военно-медицинской сферой, на месте составлены протоколы для решения поднятых вопросов в короткие сроки. Обсуждались также программы государственной поддержки и порядок пользования ими.
Начальник военно-медицинского управления Вооруженных Сил поручил оказать помощь людям с проблемами здоровья и оказать необходимую медицинскую помощь силами гарнизонного военного госпиталя.