ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ սպաները հանդիպել են պատերազմի մասնակիցների հարազատների հետ
Ապրիլի 18-ին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի սպաները, ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության պետ, գնդապետ Ս. Օհանյանի գլխավորությամբ, Վանաձորում հանդիպել են 2020թ. սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմում զոհվածների հարազատների, վիրավորումներ ստացած զինծառայողների և կամավորականների հետ։
Հանդիպման ընթացքում պարզաբանվել են ռազմաբժշկական ոլորտին վերաբերող հարցերը, տեղում կազմվել են արձանագրություններ՝ բարձրացված խնդիրները սեղմ ժամկետներում լուծելու համար։ Քննարկվել են նաև պետական աջակցության ծրագրերը, դրանցից օգտվելու կարգը։
ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության պետը հանձնարարականներ է տվել առողջական խնդիրներ ունեցող անձանց աջակցելու և կայազորային զինվորական հոսպիտալի ուժերով անհրաժեշտ բժշկական օգնություն ցուցաբերելու վերաբերյալ։

The RA Armed Forces General Staff officers met with the relatives of the war participants
19 April, 2021 18:42On April 18, officers of the General Staff of the RA Armed Forces, headed by the Head of the Military Medical Department of the Armed Forces, Colonel S. Ohanyan, met in Vanadzor with relatives of the victims of the war unleashed on September 27, 2020, the wounded military personnel and volunteers.
During the meeting, issues related to the military medical sphere were clarified, protocols were drawn up on the spot to resolve the issues raised in a short time. They also discussed state support programs and the order of using them.
The head of the military medical department of the Armed Forces ordered to provide assistance to people with health problems and to provide the necessary medical assistance by the forces of the garrison military hospital.