5-րդ զորամիավորումում ամփոփվել են առաջին եռամսյակի աշխատանքները
15 Ապրիլի, 2021 18:155-րդ զորամիավորումում անցկացվել է հավաք-խորհրդակցություն, որի ընթացքում ամփոփվել են 2021թ. ուսումնական տարվա առաջին եռամսյակում կատարված աշխատանքների արդյունքները։
Զորամիավորման հրամանատարի տեղակալները զեկուցել են զորամասերում կատարված աշխատանքների, մարտական պատրաստականության ու հերթապահության, թիկունքի ու տեխնիկական ծառայությունների, զորքերի բարոյահոգեբանական վիճակի վերաբերյալ, ներկայացրել առկա բացթողումներն ու նշել լուծման հնարավոր ուղիները։
Զորամիավորման հրամանատար, գնդապետ Ս. Գրիգորյանը, ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները, ըստ ուղղությունների տվել է հանձնարարականներ և առաջադրել է 2021 թ. երկրորդ եռամսյակի խնդիրները:

The results of the work of the first quarter were summed up in the 5th Army Corps
15 April, 2021 18:15A gathering-consultation was held in the 5th Army Corps, during which the results of the work done for the first quarter of the 2021 academic year were summed up.
The deputy commanders of the army corps reported on the work done in the military units, on combat readiness and duty, the state of rear and technical services, the moral and psychological state of the troops, presented the existing shortcomings and outlined possible solutions.
The commander of the army corps, colonel S. Grigoryan, summing up the results of the consultation, gave instructions on the directions and set tasks for the second quarter of 2021.