2-րդ զորամիավորումում ամփոփվել են կատարած աշխատանքների արդյունքները
2-րդ զորամիավորումում ապրիլի 13-ին ամփոփվել են 2021թ. առաջին եռամսյակում կատարված աշխատանքների արդյունքները։
Զորամիավորման հրամանատարի տեղակալները զեկուցել են մարտական պատրաստության և պատրաստականության, թիկունքային ապահովման, զինվորական կարգապահության վիճակի, ձեռքբերումների ու բացթողումների մասին, առաջարկել արձանագրված խնդիրների լուծմանն ուղղված քայլերը:
Զորամիավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Ա. Հարությունյանը, ամփոփելով ներկայացված զեկույցները, հրահանգներ է տվել արձանագրված թերացումների շտկման և ծառայության հետագա կազմակերպման ուղղությամբ: Խորհրդակցության ավարտին զորամիավորման հրամանատարը պարգևներ է հանձնել մարտական գործողությունների ընթացքում արիություն ցուցաբերած և ծառայության ընթացքում աչքի ընկած զինծառայողներին:

13 April, 2021 18:55On April 13, in the 2nd Army Corps, the results of the work done in the first quarter of 2021 were summed up.
The deputy commanders of the army corps reported on combat readiness, pre[aredness, the state of rear support, state of military discipline, achievements and shortcomings, and proposed measures aimed at solving the identified problems.
The commander of the army corps, Major General A. Harutyunyan, summarizing the reports presented, gave instructions to eliminate the identified shortcomings and further organization of the service. At the end of the consultation, the commander of the Army Corps presented awards to servicemen who showed courage during the hostilities, as well as to the servicemen who distinguished themselves during service.